Росіяни після “бавовни” по військових об’єктах в Мелітополі почали ще більше боятися приходу ЗСУ тож готують жорстоку провокацію та розпочали тотальну фільтрацію. 

Як повідомляє Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України, чергова провокація має на меті дискредитувати Збройні сили України. 

“Дуже схоже на те, що у Мелітополі русня готує масштабну провокацію. За наказом гауляйтера Є.Балицького місцевим жителям роздають листівки, в яких описано, як потрібно поводитися, щоб врятуватися від HIMARS. Зазвичай такі дії є поверхневим доказом підступних намірів окупантів, мовляв, ми ж вас попереджали”, – сказано у повідомленні. 

У відомстві додали, що ворог також прагне відволікти увагу ЗСУ. 

“На тлі повних провалів на всіх “фронтах”, повального “куріння у невстановлених місцях”, масового дезертирства в збройних силах РФ, зради командирів і начальників, окупант хоче відволікти увагу, здійснивши криваву провокацію і звинуватити ЗСУ”, – наголошують у СтратКомі ЗСУ. 

Також в Управлінні зазначили, що окупанти не вперше діють підступно. 

“Це далеко не перший такий випадок підступних дій ворога, тому ми хочемо застерегти місцеве населення від намагань довіритись москальській пропаганді. ЗСУ ніколи не вело і не буде вести обстрілів місцевого населення!”, – йдеться у повідомленні. 

Ще одна “проблема” для окупантів – місцеві партизани, які не припиняють чинити спротив та допомагати ЗСУ в демілітаризації ворожих складів. Тож армія РФ почала проводити “тотальну фільтрацію”. 

За словами мера міста Івана Федорова, “бавовна” не на жарт злякала рашистів. Вони оточили район “прильотів” і навіть заблокували виїзд з Мелітополя. Окупанти настільки злякалися, що не випускають людей навіть у бік Криму. 

Для жителів міста, як зазначив Федоров, наслідки вибухів не дуже гарні. Рашисти проводять “тотальну фільтрацію”. Вони роздягають для огляду чоловіків і всіма силами намагаються знайти партизанів. Паніка охопила росіян, “бавовна” сильно їх деморалізувала. 

Та зрештою, хвиля паніки для окупантів не безпідставна. Попри декілька місяців в окупації та обмеження росіян, українські партизани блискуче виконують свою роботу. 

Українські військові почали тренувати партизанів за кілька місяців до вторгнення, коли Росія скупчила війська біля кордонів. Останніми тижнями ці зусилля принесли свої плоди, оскільки українські сили ведуть контрнаступ на півдні, хоча російські війська, маючи набагато більшу перевагу у важких озброєннях, все ще оточують Україну зі сходу та півночі. 

Через незначне переміщення лінії фронту активність повстанців зараз посилюється, оскільки бойовики непомітно завдають ударів у близько знайомих їм околицях, використовуючи заміновані автомобілі, міни-пастки та цілеспрямовані вбивства з пістолетів, а потім зливаються з місцевим населенням. 

Як розповів  партизан із позивним Сварог іноземному виданню, мета партизанського руху полягає в тому, щоб показати окупантам, що вони не вдома, що їм не варто селитися, що вони не мають комфортно спати. 

Учасник партизанської боротьби сказав, що після вторгнення його направили до схованки за межами Мелітополя, де були вибухівка, детонатори, автомати Калашникова, гранатомет і два пістолети з глушниками. 

У Мелітополі атаки від партизанів тривають вже кілька місяців. 

Сварог розповів, що якось вночі навесні він і кілька членів осередку в Мелітополі замінували авто на стоянці поліцейської дільниці. 

“З ножицями для дроту, стрічкою та волосінню бійці рухалися дворами та провулками, щоб уникнути російських блокпостів. Спочатку вони перерізали електричний дріт, затемнивши вуличний ліхтар, а потім кинулися в темряву, де заклали бомбу, обмотану скотчем липкою стороною назовні, в колісну арку. Ліска була приклеєна як до внутрішньої частини колеса, так і до детонатора, щоб бомба вибухнула під час обертання колеса”, – описує слова партизана журналіст. 

Внаслідок цього один поліцейський загинув, ще одного – поранило. 

Під час нападу минулого тижня колега Сварога замінував машину колаборанта Шостака, який відповідає за пропаганду. Партизан додав, що його команда заклала бомбу під сидіння водія, налаштували так, щоб при запуску двигуна вона вибухнула. Унаслідок цього Шостак отримав поранення. 

“Ви ніколи не будете в безпеці”, – це основний заклик до рашистів, сказав Сварог.