Член команди Володимира Зеленського та очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив з новою шокуючою заявою — він офіційно повідомив, що в Криму немає гуманітарної кризи з водою.

На його переконання, це твердження вигадала команда очільника Кремля Володимира Путіна, аби мати змогу тиснути на офіційний Київ. За словами Дмитра Кулеби, пропагандисти хочуть переконати у цьому весь світ. Український дипломат звернув увагу на те, що люди, які проживають в Криму, мають доступ до води. А тому повторення наративу про гуманітарну кризу – “це якраз підсилення такого російського сигналу”.

“Безумовно, якщо почнуть страждати люди, потрібно буде думати як ми можемо їм допомогти. Але, я хочу наголосити дуже чітко, що, відповідно до міжнародного права, повну відповідальність за ситуацію на окупованій території несе держава-окупант”, — підкреслив очільник МЗС.

Дмитро Кулеба наголосив, що криза з постачанням води є на військові бази й для важкої промисловості, розташованої в Криму, а звичайні люди, насправді, не страждають. Окрім того, український дипломат додава, що відновлення постачання води в Крим можливе лише у контексті деокупації півострова.

Не можна забувати про те, що наша країна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне річище Дніпра з островом. Однак після окупації Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.