Конституційний суд відповів на рішення Венеційської комісії щодо кризи та очікує поваги до себе як до “охоронця” Конституції.

Про це повідомляє пресслужба Суду

“Конституційний суд з великою повагою ставиться до висновків Венеційської комісії.

Венеційська комісія зазначила, що принцип поділу державної влади полягає, зокрема, в тому, що парламент і виконавча влада мають поважати роль КСУ як „охоронця” Конституції, і його рішення мають виконуватися.

У Висновку наголошено, що попри неоднозначне сприйняття рішення КСУ конституційна роль Конституційного суду має поважатися і Верховна Рада повинна виконати його рішення з урахуванням Конституції та застосовних міжнародних стандартів”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо розкритикував “прикре” рішення КСУ і закликав Верховну Раду вирішити ситуацію, опираючись на принципи Конституції та “чисту логіку”.

27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеційської комісії Джанні Букіккіо щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання конституційної кризи в Україні.

2 грудня комітет з питань правової політики переніс розгляд всіх законопроєктів, що стосуються організації діяльності КС, на своє найближче засідання після отримання висновку Венеційської комісії – 12 грудня.

Зеленський також просив зачекати до отримання висновку Венеційської комісії щодо конституційної кризи.