Міжнародні кредитори можуть поставити перед Україною жорстку вимогу – про підвищення до 65 років віку виходу на пенсію.

Про це журналістам розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За словами експерта, це обумовлено зростанням "дірки" в бюджеті Пенсійного фонду, яку не вдалося закрити пенсійною реформою.

"Щоб провести індексацію пенсій, передбачену законом 2017 року, цього року ми збільшили дефіцит Пенсійного фонду до 157 млрд грн. Минулого року було 139 млрд грн. Казали, що дефіцит зменшується, і це була одна з цілей пенсійної реформи", – наголосив економіст.

"У грудні минулого року, коли остаточно стало ясно, яким буде дефіцит Пенсійного фонду, ми почули від уповноважених осіб Світового банку досить цікаві заяви з приводу того, що Україні не минути перегляду пенсійної реформи і підняття пенсійного віку до 65 років", – зазначив Пендзин.

За прогнозом експерта, вимога кредиторів стане "головним болем" уряду, який прийде в жовтні після парламентських виборів в Україні.

"Але те, що при такому зростанні дефіциту Пенсійного фонду з кредиторами не минути цього питання – це зрозуміло", – сказав економіст.