Національний банк України (НБУ) опублікував офіційний курс валют на понеділок, 15 липня. Так, у порівнянні з попереднім банківським днем, гривня зміцнила свої позиції і зупинилася на рівні 25,76 за долар. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

– 100 доларів США – 2576.0584 гривень;
– 100 євро – 2898.8385 гривень;
– 10 російських рублів – 4.0877 гривні.

Так, долар подешевшав на 4 копійки, а євро на 13 копійок. Курс рубля залишився колишнім.

В Україні під кінець літа традиційно починається період плавної девальвації. Цілком ймовірно, що вже в серпні курс долара впевнено подолає позначку в 26,5 грн/$.

Наприклад, керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин впевнений, що курс гривні в липні буде коливатися в діапазоні 26-27,35 грн. Відмітка 26 в грн залишається важливим психологічним рівнем, поблизу якої попит на валюту буде підвищуватися.

"Липень традиційно спокійний місяць для валютного ринку. Сезон відпусток і низької ділової активності. Однак в липні обсяг ліквідності може скоротитися, що призведе до зростання волатильності, і спекулятивно ринок буде більш вразливий, оскільки невеликий дисбаланс попиту і пропозиції вплине на настрої учасників ринку. Особливо це проявиться в разі несподіваних результатів дострокових парламентських виборів і загрози для формування коаліції", – зазначає Андрій Шевчишин.