Лідери партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко та Радикальної партії (РП) Олег Ляшко, які менше року тому обмінювалися публічними образами, налагодили стосунки. Причому ініціатором примирення співрозмовники видання серед депутатів називають головного радикала, який підійшов до Тимошенко, знову-таки, на людях, передає Корупція.Інфо

Заради чого політики погодилися забути всі колишні образи і суперечності, розбиралася "Країна".

"Зозуля" і "чихуахуа"
Фотографія, яку народний депутат Лев Підлісецький ( "Самопоміч") 19 квітня виклав на своїй сторінці в "Фейсбуці", викликала ажіотаж в політичних колах. Тимошенко і Ляшко мирно розмовляють, причому сидячи в секторі "Батьківщини". Тобто головний радикал прийшов на розмову до Тимошенко. "Сьогодні були заклики до єднання. Так ось воно!" – зі смайликом прокоментувала під знімком народний депутат Ольга Белькова ( "Блок Петра Порошенко", БПП). "Зозуленя повернувся до зозулі", – відреагував її колега по фракції Павло Різаненко. "Нічого не сталося))) Гра триває))))", – відповіла їм народний депутат Ірина Подоляк ( "Самопоміч"). А ось народний депутат Олексій Рябчин ( "Батьківщина") вважає бесіду свого лідера з Ляшко симптоматичною. "Напевно, (Ляшко. – Прим. Ред.) Відчуває, хто стане президентом в такий", – "підморгує" він в коментарях.

Іронію депутатів легко зрозуміти, якщо згадати тривалий конфлікт між Тимошенко і Ляшко, який колись належав до її політичній силі. Можна виділити два гучних епізоду. Перший – це скандал навколо члена фракції РП Юрія Шухевича. У листопаді 2016 року головний радикал звинувачував "Батьківщину" в спробі використовувати його старого колегу по фракції для запуску процедури імпічменту президента Петра Порошенка.

Тоді ж Ляшко вперше назвав Тимошенко "московської зозулею", закликавши Порошенко позбавити лідера "Батьківщини" українського громадянства і вислати в Росію. Інший привід звинувачувати Тимошенко був газовий контракт 2009 року, підписаний нею в якості прем'єр-міністра.

Тимошенко все пригадала йому майже через рік. На погоджувальній раді парламенту в жовтні 2017 го вона у відповідь на особистий випад звинуватила Ляшко в роботі на інтереси Адміністрації президента (АП).

"І якщо Порошенко зараз хоче зі мною боротися, і якщо Порошенко хоче мене і моє ім'я політично принижувати, нехай виходить самостійно проти мене і бореться, а не через своїх чихуахуа. Треба просто абсолютно чітко президенту боротися своїми руками, а не за допомогою бобиків, які гавкають за його вказівкою ", – заявила лідер" Батьківщини ".

У колах політтехнологів існувала версія, що Ляшко не випадково настільки завзято атакує Тимошенко. Мовляв, це частина плану Банкової, по якій головний радикал мав відібрати голоси у лідера "Батьківщині", щоб не допустити її виходу до другого туру.

З ким докорив, з тим і помирюся
Втім, якщо такий план і був, то, судячи з усього, він вже в минулому.

"Зараз у лідерів ділові відносини", – стверджує співрозмовник видання у фракції "Батьківщина". За його словами, примирення було почином Ляшко, який на очах у всього парламенту підійшов до Тимошенко.

"Він підсів і попросив вибачення за те, що згадав Тимошенко в зв'язку з розглядом в американських судах (у справі колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка, якого в США засудили за відмивання грошей і переведення їх на закордонні рахунки. – Прим. Ред.)" , – говорить джерело у фракції. Це сталося за день до цього, коли фракція радикалів блокувала трибуну.

"Ляшко сказав, мовляв, давай не переходити на особистості, навіть якщо критикуємо один одного", – говорить інше джерело у фракції, стверджуючи, що Тимошенко відповіла згодою.

Відбувалося все публічно, щоб не було потім пересудів. "У парламенті все одно б дізналися, але тоді б говорили, що наш лідер здався. А так він зберіг обличчя", – стверджує співрозмовник у фракції РП.

Популярне: "Бракує лише батога…": Відомий блогер показав фото Тимошенко, яка оголила пікантну частину тіла

У ходу кілька версій, чому політики прийшли до примирення (хоча б на вигляд). Депутати з "Батьківщини" офіційно і неофіційно вважають за краще говорити, що вся справа в рейтингу Тимошенко, який найвищий серед потенційних кандидатів в президенти.

"Ляшко докрітіковался. Його виборець, який Юлі теж симпатизує, перетікає до нас. Ось він і вважав за краще світ, поки не пізно. Це ж прагматик на додачу до циніку", – переконує співрозмовник, близький до Тимошенко, і додає: "Ляшко ледь поговорив з Юлею, як йому показують пост Лозового (народний депутат від Радикальної партії, близький до головного радикалу. – Прим. ред.), де той "проходиться" по "Батьківщині". "А що ?! Це було до того, як ми з'ясували відносини ", – незворушно відповів Ляшко".

За іншою версією, фактор рейтингів грав в цій історії другорядну роль. А вирішило все думка бізнесмена Ріната Ахметова, якому приписують вплив на Ляшко. "Ахметов нібито сказав лідеру, що війну проти всіх тобі не виграти", – говорить співрозмовник видання в РП. Через цю установки, як кажуть в парламентських кулуарах, Ляшко припинив воювати і з іншими групами впливу в політиці. Або ж це з ним війну зупинили,