Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив з віцепрем’єр-міністром, міністром фінансів Нідерландів Сігрід Кааг імплементацію санкцій Євросоюзу проти рф та арешт російських активів. Про це глава української дипломатії повідомив у Твіттері.

Зустрівся із віцепрем’єр-міністром, міністром фінансів Нідерландів Сігрід Кааг, щоб обговорити імплементацію санкцій ЄС проти Росії, а також шляхи заморожування та арешту російських активів. Ми також зосередилися на зусиллях щодо консолідації міжнародної підтримки відбудови України, – зазначив Кулеба.

Як повідомлялося, Кулеба 17-18 травня перебуватиме в Гаазі, де у розвиток діалогу лідерів України та Нідерландів проведе зустрічі з членами уряду та парламенту. Сторони скоординують кроки для посилення обороноздатності Української держави, розширення санкцій проти росії та зміцнення Європейського Союзу.

Україна вже домовилася з країнами ЄС про побудову альтернативних шляхів постачання українського продовольчого експорту на світові ринки, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Україна, ЄС, США, Канада, Велика Британія та інші партнери працюють разом над тим, щоб уникнути глобальної продовольчої кризи, спровокованої російською агресією та блокадою. Це дуже непросте завдання, але ми працюємо над ним, — наводить слова Кулеби пресслужба МЗС України у вівторок.

Міністр наголосив, що єдиною причиною обмежень українського продовольчого експорту є агресія Росії проти України та незаконна блокада українських морських портів.

Своїми злочинними діями Росія підриває глобальну продовольчу безпеку. Але навіть у таких складних умовах Україна докладає максимум зусиль для виконання контрактних зобов’язань та постачання продовольства іноземним споживачам, зокрема з використанням інфраструктури ЄС, – зазначив він.