Україна чимдалі тим більше впевнено почувається на фронті. Тож паралельно з перемогами українських воїнів на полі бою більш жорсткою стає і позиція переговорників від України на перемовинах з Росією.

Однак агресор не зацікавлений у тому, аби реально про щось домовлятися, і це є великою проблемою. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю німецькому виданню Welt. Незламність та мужність українських воїнів на полі бою та підтримка світу зміцнює позиції України не лише на фронті, а й у дипломатії. Позиція України у перемовинах з Росією стає жорсткішою.

“Зараз ми впевненіше відчуваємо себе в боротьбі, тому наша позиція в переговорах також стає жорсткішою. Якби ситуація змінилася на полі бою, це означало б, що Росія опинилася б у кращому становищі… Справжня проблема полягає в тому, що Росія не виявляє бажання брати участь у реальних і предметних переговорах”, – зазначив Кулеба.

Він переконаний: безперервні ракетні удари, яких завдає Росія по українських мирних містах та селах, спроби захопити більше територій на Донбасі та інші щоденні злочини РФ краще від тисяч слів показують, що Кремль не зацікавлений у досягненні домовленостей і у припиненні війни. Однак Україна не терпітиме ультиматумів від агресора.

“Ми бачимо наступ на Донбасі та обстріли в Херсонській області, ми бачимо нескінченні ракетні обстріли по країні. Нині немає жодної різниці, де в Україні ви лягаєте спати. Навіть якщо ви заснете за 1000 кілометрів від лінії фронту, немає гарантії, що ви прокинетеся живим наступного дня. Тому що, коли ракета потрапляє у ваше місто, будь-хто може стати ціллю. Тож росіяни явно не хочуть переговорів і віддають перевагу війні. Ми, зі свого боку, готові до переговорів. Але ми не готові приймати російські ультиматуми. Якщо вони нав’яжуть нам війну, ми дамо відсіч”, – запевнив Кулеба.

Нагадаємо, що російські пропагандисти видали дезінформацію про наростання “антиросійських настроїв” у Польщі. А в Кремлі посипалися нові звинувачення щодо Києва, який нібито “винен” у припиненні переговорного процесу щодо завершення війни.