Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко не виключив “будь-які” сценарії у питанні щодо можливої окупації Бахмута (Донецька область) російськими військами.

Чиновник заявив, що наразі уряд та ЗСУ роблять все можливе для втримання міста. Вживаються максимальні заходи, сказав він в одному з інтерв’ю.

“Не виключаємо ми будь-які сценарії. Але діємо виключно по вертикалі. Всі військові перебувають на рубежах захисту. І вживаються всі максимальні заходи, щоб цього не відбулося” – цитує видання.

Чиновник наголосив, що наразі Бахмут “тримається”. Для українських військ захист рідної землі та суверенітету країни – найвищий пріоритет, але також треба враховувати, що військове командування не буде жертвувати українцями заради досягнення примарних цілей, як це робить Росія.

“Ми розуміємо, що життя та здоров’я наших захисників є одним з основних пріоритетів. Тому, вибачте, використовувати захисників, як гарматне м’ясо, ніхто не буде. Наразі Бахмут тримається. Ми робимо все можливе, щоб якомога більше знищити ворога, щоб його наступальний пил був загашений”, – наголосив Кириленко.

Також він прокоментував наміри росіян захопити всю Донецьку область до березня 2023 року й нагадав, що раніше військове керівництво РФ вже ставило за мету захопити Бахмут до вересня 2022 року. Кириленко заявив, що потрібно вважати на можливості ворога, але водночас потрібно “розуміти реалії сьогодення”.

“Ми будемо стояти стільки, скільки потрібно на своїй землі”, – пообіцяв він.

Російські окупанти поспішають розпочати повномасштабний наступ до того, поки в Україну не надійшла західна техніка. Однак самі ж загарбники мало вірять у те, що у них вийде досягнути цілі.

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни. Аналітики зібрали останні новини, щодо ймовірного повторного наступу Росії в Україну.

Зокрема, аналітики наводять слова українських чиновників щодо можливого наступу Росії. Тож вони неодноразово повідомляли, що російські війська готуються розпочати широкомасштабний рішучий наступ на сході України в середині-кінці лютого.

Міністр оборони України Олексій Резніков 5 лютого заявив, що українські військові очікують, що Росія почне свій рішучий наступ приблизно 24 лютого, щоб символічно прив’язати атаку до першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Резніков також уточнив, що українські військові не спостерігали формування російських наступальних угруповань на харківському та чернігівському напрямках чи Білорусі. Керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк зазначила, що Росія, швидше за все, зосереджена на наступальних діях на сході, а не на півдні України.

Неназваний радник українських військових заявив Financial Times, що Росія має намір розпочати наступ протягом наступних 10 днів, тобто до 15 лютого. Голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай також заявив, що російські війська продовжують перекидати резерви в Луганську область для ударів після 15 лютого.

Повоєнні росіяни продовжували висловлювати скептицизм щодо здатності Росії почати успішний наступ наприкінці лютого. Мілблогер, пов’язаний з “Вагнером”, зазначив, що начальник російського Генштабу генерал армії Валерій Герасимов, який зараз командує російськими військами в Україні, має обмежений часовий проміжок, щоб розпочати широкомасштабний наступ в Україні.

Однак, терорист Ігор Гіркін, заявив, що рішучий російський наступ не буде успішним, доки Росія не мобілізує більше робочої сили, промисловості та економіки. Гіркін стверджував, що атака без такої мобілізації незабаром досягне кульмінації.

Обидва спостереження підкреслюють, що російське військове командування, схоже, поспішає розпочати вирішальний наступ, ймовірно, напередодні прибуття західної військової допомоги та сльотавого весняного сезону в Україні приблизно у квітні. Однак ЗСУ готові давати жорстоку відсіч противнику.