Джонсон та Байден похвалили Шольца за заходи у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оцінили заходи, яких вжив канцлер Німеччини Олаф Шольц у відповідь на агресію РФ. Британський та американський лідери подякували йому за військову підтримку України.

Як пише Sky News, Джонсона перед зустріччю з президентом Франції Еммануелем Макроном на саміті G7 у Німеччині запитали, чи достатньо роблять Франція та Німеччина для України. Глава уряду Британії зосередився на реакції Німеччини, не згадавши Франції.

Тільки подивіться, що зробили лише німці, – сказав він.

При цьому Джонсон додав, що Шольц відправив зброю Збройним силам України і він “досягнув величезних успіхів” в імпорті енергоносіїв.

У нас 4% нашого газу надходить із Росії, у Німеччині – 40%. “Вони (німці. – Ред.) стикаються з реальним, реальним тиском, їм доводиться отримувати енергію з інших джерел. Але вони це роблять. Вони докладають зусиль. Вони приносять жертви, – наголосив Джонсон.

Він зазначив, що в Німеччині “бачать, що ціна свободи варта того”.

“І наслідки того, що відбувається, для світу важкі, але ціна відступу, ціна дозволу Путіну досягти успіху, відрубати величезні частини України, продовжити свою програму завоювання, коли ціна (свободи. – Ред.) буде набагато, набагато вищою, і всі тут це розуміють”, – сказав прем’єр.

Своєю чергою президент США Джо Байден подякував Шольцу за лідерство в підтримці України, коли лідери зустрілися для двосторонніх переговорів напередодні триденного саміту Великої сімки в неділю, пише Reuters.

Зокрема, Байден відзначив керівну роль Шольца в реагуванні на агресію РФ. За його словами, президент країни-агресора Володимир Путін очікував, що Захід розколеться після його вторгнення в Україну, але цього не сталося, сказав Байден у “добродушній бесіді” із Шольцем.

Я хочу зробити комплімент вам щодо того, що ви активізувалися і що ви зробили, коли ви стали канцлером. Путін із самого початку розраховує на те, що якимсь чином НАТО та “Велика сімка” розколються, а ми цього не зробили й не збираємось, – сказав він.