Генеральний прокурор України Юрій Луценко вирішив підвищити сина голови СБУ Василя Грицака.

Тепер він працює заступником прокурора Полтавської області Дмитра Чибісова. До того молодший Грицак був заступником прокурора столичного Святошинського району.

Після цього він перевівся до військової прокуратури Центрального регіону Украіниі. Також він працював заступником начальника управління у кримінальному провадженні в прокуратурі Київської області.

Сім’я Грицака живе на широку ногу – в попередніх деклараціях новоявлений заступник прокурора Полтавщини декларував автомобілі Land Rover і Mercedes-Benz CLK 240.

А також у 2017 році стало відомо, що невістка і батьки невістки голови СБУ Василя Грицака мають сім квартир, чотири з яких купили менше ніж через півроку після призначення його керівником відомства.

Нагадаємо, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко вже 9-тий місяць не підписує наказ про застосування стягнення – догани, яку його заступник Юрій Столярчук отримав від Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів за незаконне виведення зі справи Пшонки підозрюваної у земельному рейдерстві. Натомість продовжує преміювати Столярчука щомісяця. 

Юрій Столярчук – єдиний з прокурорів ГПУ, до якого Луценко вирішив не застосовувати стягнення. Незважаючи на рішення дисциплінарної комісії, Генпрокурор вважає дії свого заступника цілком законними.

Натомість заступник Генпрокурора продовжує отримувати премії. Хоча щонайменше на місяць його мали б позбавити такого заохочення. У Положенні "Про преміювання працівників органів прокуратури" вказано, що "премія не виплачується працівникам: за місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення". Тобто саме накладення комісією стягнення, а не наказ Генпрокурора про застосування, мав би позбавити Столярчука премії.

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

“Коли приймати рішення і кому виплачувати пенсії залиште це мені, призначеному президентом і Верховною Радою на посаду Генпрокурора. І я в даному випадку буду приймати рішення самостійно”, – так Юрій Луценко обґрунтовує свою бездіяльність щодо догани Столярчуку. За Законом “Про прокуратуру” Генпрокурор мав би підписати наказ про стягнення на підставі рішення КДКП.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов, який закрив справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Бліннікова та Євгена Сміцького, ухвалив завідомо неправомірне рішення і відповість перед законом.

«Суддя, який, порушуючи усі законодавчі норми, ухвалив рішення про закриття справи Кернеса – буде відповідати за завідомо неправомірне рішення. І дембельський акорд не допоможе», – написав Луценко у своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в п’ятницю ввечері. Також він висловив переконання, що «справа Кернеса безсумнівно необхідно повернути на розгляд для прийняття об’єктивного вироку».