Міністерство охорони здоров’я оголосило про початок роботи електронного реєстру професійних медоглядів, який запобігатиме поширенню підроблених медичних довідок.
Керівництво МОЗ повідомило, що професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично будуть відображатися в надійно захищеній електронній системі. Такий огляд є обов’язковим для людей, від стану здоров’я яких залежить безпека інших – це вчителі, вихователі, водії, студенти, працівники громадського харчування, люди, які володіють зброєю та інші.
Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)
Новий сервіс дозволить зменшити прибутковий вид шахрайства в Україні – продаж та купівлю підроблених санкнижок, якими часто зловживають представники вищезазначених професій.
Також повідомляється, що в разі втрати оригінальної довідки, дублікат можна буде отримати безкоштовно.
Тестування даної системи розпочалося ще 20 червня, а до кінця року в планах підключення близько 3 тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України. В МОЗ також заявили, що паперові бланки медичних оглядів поступово замінять на електронні. З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано до системи “Електронне здоров’я”.
Наразі швидко перевірити легітимність конкретного медогляду можна за допомогою мобільного додатку “Медичні огляди”.
Також повідомлялося, шо у медичних установах України планують ліквідувати посаду головного лікаря та замінити її двома новими – генеральним директором і медичним директором. Новий проект передбачає виключення посади головного лікаря з заміною на дві управлінські посади. Це пов’язано з тим, що зараз фахівці перевантажені роботою, вони займаються куруванням медичних процесів, а нововведення допоможе зробити роботу більш ефективною.
Только сегодня, при заказе сумки, вы получите шикарные часы в подарок!
«Це не просто перейменування посад головного лікаря і «начмеда». Нарешті, ми будемо мати чіткий і адекватний розподіл функцій і вимог до двох управлінських посад», – розповіла виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я неефективно використовує кошти, які виділяють на лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями за кордоном.