Вже не один рік в Україні виникають проблеми з виборами. І це не стосується лише організації самого процесу чи реєстрації кандидатів, а зачіпає питання чесності самих політиків. Майже кожен може відшукати у своїй пам’яті історії про гречку та макарони, хтось може пригадати новенькі дитячі майданчики під будинком, а дехто розказати про купюри у них в гаманці.

Під час виборів у Київську міськраду (2014 рік):

«Новенькі поштові ящики, новенький дитячий майданчик, з агітаційним гаслом на брамі.
Це лише одиночні приклади "дарів" одного із кандидатів до Київської міської ради. #Підкуп чи ні? На вашу думку?»

Kq5RKsiT-78

Та Революція Гідності все змінила… на виборах люди мали думати тверезо, дивитись на кандидатів не через призму купюр та дарунків. А кандидати у свою чергу мали б боротись за голоси чесними справами. Наша країна після змін цієї зими-весни ввійшла в нову епоху. Так вважається.

Цього року у нас вибори вже у друге. Тепер час парламентський перегонів. Кандидати готують передвиборчі програми, друкують газети, дають інтерв’ю, платять (здивувались?). Звичайно, таку діяльність провадять не всі. Проте вже зараз люди виміщають у соцмережах фотографії дарунків від «чесних» кандидатів або розповідають як їх переконували голосувати за того чи іншого кандидата. Наприклад, ця історія:

«Возвращаемся мы с Полей сегодня с прогулки и на подходе к дому меня спросили пойду ли я на выборы и за кого буду голосовать. Ну… я все как есть и рассказала – пойду, но за кого еще не знаю) И тут понеслась… милый дядя предложил мне 200грн, если я отдам свой голос за Москаленко (один из кандидатов по нашему округу), мол хороший человек… Взамен мне нужно было оставить свой номер тел и все! Ну… я согласилась. Хотя там не прописана и голосую совсем в другом округе. Что за хрень? Еще кто-то хочет купить мой голос?»

_sWkGCr6pL8 (1)

«В Запорожской области сразу в двух больницах зарегистрировали подкуп избирателей в пользуодного из кандидатов в народные депутаты, об этом сегодня, 8 октября, "ZаБору" сообщили в пресс-службе облМВД.

Так, в центральной районной больнице города Токмак и больнице села Ботиево Приазовского района одна из общественных организаций раздавала от имени кандидата в народные депутаты очки пенсионерам.

Правоохранители зафиксировали факт подкупа избирателей. События внесены в Единый реестр досудебных расследований и начаты уголовные производства по признакам ч. 3 ст. 157 УКУ (препятствование осуществлению избирательного права, совершенное по предварительному сговору группой лиц)» 

Необійшлось і без активної подарункової діяльності Д. Добкіна. Читати більше тут.

Макарони та купюри повертаються… Дарунки йдуть до своїх виборців від передвиборних «Святих Миколаїв». І подій цієї зими як і не було. Проте тепер на таких «добротворців» чатує народна люстрація. Так у Житомирській області у підкупі виборців запідозрили В. Журавського і народ здійснив суд. Читати більше тут.

Вибори наближаються – подарунки частішають. Ось така традиція все ще актуальна в нас у країні. Раніше у парламенті снувала думка про закон, який дозволить саджати «передвиборних Миколаїв» на п’ять років, проте кому це потрібно, коли у нас передвиборні свята.

Якщо знаєте факти підкупу, повідомляйте нас про них.