Полювання за українськими активами одіозного бізнесмена Сергія Курченко принесли новий улов.

Національний банк позбавив його столичної будівлі вартістю чверть мільярда гривень і націлився на дорожчий трофей – Херсонський нафтопереробний комплекс.

Без покровительства «Сім'ї» екс-президента Віктора Януковича бізнес-імперія Сергія Курченко тане на очах. Як підрахувала інвесткомпанія Dragon Capital, за рік статки власника паливно-енергетичної групи «ВЕТЕК» знецінилося на 2 млрд доларів і зараз ледь перевищує чверть мільярда.

В банки бізнесмена («Брокбізнесбанк» і «Реал банк») введена тимчасова адміністрація, а на ключові активи «ВЕТЕК» накладено арешт. Правоохоронні органи через суди відбирають у Курченка землі під Києвом, футбольний стадіон у Харкові, і нафту в сховищах !

Мало того з повідомлень у ЗМІ стало відомо, що Нацбанк нещодавно розширив «чорний» список заставними активами бізнесмена. Згідно судового рішення, Курченко зобов'язали продати будівлю у Києві, щоб повернути борги Нацбанку. Однак більш важливою перемогою для банкірів може стати інше заставне майно бізнесмена – Херсонський нафтопереробний комплекс.


Оточений владною турботою

Курченко, якому немає ще й 30, злетів у топ-рейтинги українських мільйонерів завдяки напівлегальній торгівлі нафтопродуктами та газом. 

При цьому минула влада не тільки закривала очі на сумнівні методи підприємця, а й активно сприяла його бізнесу. Один з останніх прикладів – надання підконтрольному Сергію Курченко «Реал банку» стабілізаційного кредиту на 800 млн гривень для підтримки ліквідності.

Цікаво, що поручителями по кредиту НБУ виступають співвласники «Реал банку» – фірми «Консалтинг Системз» і «Всеукраїнський промисловий союз». Перша надала в іпотеку будівлю вартістю 258 млн гривень в центрі столиці (площею майже 12 тис. Кв. М), друга віддала в іпотеку Херсонський нафтопереробний комплекс, оцінений в 1145000000 гривень.

В березні в «Реал банк» було введено тимчасову адміністрацію, а пізніше його позбавили банківської ліцензії і почали ліквідацію.

Щоб компенсувати свої втрати від торішньої угоди Нацбанк звернувся до суду, вимагаючи виставити на торги заставне майно компаній «Консалтинг Системз» і «Всеукраїнський промисловий союз».

Наприкінці жовтня Госпсуд Києва погодився з доводами юристів з НБУ. В рахунок часткового погашення заборгованості компанію «Консалтинг системз» зобов'язали виставити на публічні торги столичне адміністративно-лікувальний заклад по вулиці Лабораторна, 6.

Кур-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цей недобудува раніше фігурувала в журналістських розслідуваннях. Згідно з інформацією «Української правди», в будівлі за цією адресою збиралася оселитися приватна клініка «Медси-Україна», що входить в структуру російської корпорації «Система» бізнесмена Володимира Євтушенкова.

В Україні підприємець з Росії також відомий як один з членів мисливського клубу «Кедр», зареєстрованого на території резиденції Віктора Януковича «Межигір'я».

Незважаючи на перемогу в суді, приводів для радості у Нацбанку поки не так багато. Якщо вищі судові інстанції також стануть на його бік, продаж медичного центру компенсує менше третини від загальної суми боргу «Реал банку» перед НБУ. А от домогтися продажу більш цінного активу – Херсонського нафтопереробного комплексу –  буде складніше.

Розгляд справи призначено на 1 грудня. Поки не буде ухвалено рішення по цьому спору, Нацбанк не зможе домогтися стягнення боргу за допомогою продажу Херсонського нафтокомплексу.

Зрозуміло, що Сам Сергій Курченко заперечує свій зв'язок з «Реал банком», однак переконатися в зворотному значно легше, ніж погодитися зі скандально відомим підприємцем. Так, один з інвесторів банку – «Всеукраїнський промисловий союз» входить в структуру «ВЕТЕК», яка минулого року офіційно оголосила про покупку Херсонського нафтопереробного комплексу.

 

 

Автор: Кай Кіт

за матеріалами: Главком