bank_40372_47286

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі вимагає в суді скасувати результати проведеного щодо нього службового розслідування.

З таким позовом Квіташвілі звернувся до Окружного адміністративного суду Києва, після того, як до Кабінету Міністрів надійшли документи з результатами службового розслідування щодо діяльності Квіташвілі та його першого заступника Олександри Павленко, передає Корупція.Інфо з посиланням на 24 канал.

Крім того, в рамках поданого позову Квіташвілі просить суд заборонити Прем'єр-міністру України розглядати акт про результати проведеного розслідування і приймати на його підставі будь-які рішення. Зокрема, про притягнення чиновників МОЗ до дисциплінарної або адміністративної відповідальності, як того вимагає законодавство, у разі виявлення, за підсумками службового розслідування порушень з їх боку.

Відповідачами у справі виступають 14 народних депутатів, що увійшли до складу комісії з розслідування належного виконання обов'язків вищим керівництвом МОЗ, а також Національне агентство з питань державної служби. В якості третіх осіб Квіташвілі попросив залучити Кабінет міністрів і МОЗ. Перше засідання суду по відкритому адміністративному провадженні призначено на 22 липня.Нагадаємо, 27 травня Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив ряду міністерств і відомств провести службове розслідування на предмет належного виконання обов'язків главою МОЗ Олександром Квіташвілі, його першим заступником Олександрою Павленко та іншими посадовими особами відомства.

Зокрема, Яценюк доручив голові Нацагентства з питань держслужби Костянтину Ващенко, міністру фінансів Наталії Яресько, міністру економіки Айварасу Абрамавічусу, міністру оборони Степану Полтораку та в.о. голови Держфінінспекції Михайлу Дибі, із залученням народних депутатів, перевірити діяльність керівництва МОЗ щодо забезпечення ведення реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, забезпечення міністерством держзакупівель на 2015 рік, винесення на розгляд Кабміну відповідних нормативно-правових актів, що забезпечують проведення держзакупівель через міжнародні організації, а також направленню громадян України на лікування за кордон.

Відповідне доручення було зроблено у зв'язку із зверненням до Прем'єр-міністра 66 народних депутатів від 20 травня, комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я від 20 травня, депутатів Юрія Савчука від 14 травня і 22 квітня та Оксани Корчинської від 19 травня.

Чинне законодавство передбачає, що за результатами службового розслідування стосовно осіб, уповноважених виконувати державні функції, Прем'єр-міністр в 10-денний термін після надходження до нього акту про висновки розслідування, має винести відповідні їм рішення.