У Пекіні зацікавлені у завершенні війни в Україні. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після розмови з китайським колегою Ван Ї.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що глава МЗС Китаю Ван І висловив солідарність із Україною на тему масових вбивств серед мирних людей.

Зважаючи на все, йдеться про жертви серед мирних жителів Бучі.

“Вдячний моєму китайському колезі за солідарність у зв’язку з жертвами серед цивільного населення. Ми обоє поділяємо переконання, що завершення війни в Україні слугує спільним інтересам миру, глобальної продовольчої безпеки та міжнародної торгівлі”, – зазначив Дмитро Кулеба у своєму Twitter.

Нагадаємо, українська сторона заявляла, що хотіла б бачити Китай серед країн-гарантів. Глава української переговорної делегації Давид Арахамія днями повідомив, що переговори з Китаєм, який міг би стати гарантом безпеки для України, відбуваються набагато складніше, ніж з іншими країнами.

З іншими державами контакти підтримуються двічі на день, з Пекіном по-іншому. При цьому Арахамія, як і Зеленський раніше, висловив сподівання, що нарешті КНР приєднається.

Зараз Китай може втратити $4 трильйони вкладених інвестицій, а також близько $2 трлн доходів від торгівлі та десятки країн-торгівельних партнерів. Все через санкції для Росії, які рикошетом б’ють за китайським проектом «Belt and Road» – торговому шляху з Китаю до Європи через Росії.

WSJ пише, що вже зараз газові поставки залізницею практично заморожені. І це ще до офіційної заборони ЄС на імпорт через росію.

Переорієнтуватися на вантажоперевезення морем теж складно – з російськими портами перестали працювати основні логісти Moeller-Maersk, Hapag-Lloyd, Schenker, а морські страховики швидше за все перестануть страхувати вантажі з РФ і БР. У цьому санкції обмежують можливості китайських компаній працювати з російськими контрагентами.

Загалом Китаю доведеться сильно переглядати свої логістичні плани, щоб і надалі йти до своєї мети ключового торгового партнера західних країн. Аж до повного виключення Росії з маршруту поставок.

Якщо Китай перегляне маршрут, то плани Росії збільшити контейнерні перевезення своєю залізницею, а з ними і доходи, підуть слідом за російським кораблем, – повідомляє телеграм-канал “Железный нардеп”.

Як відомо, протягом березня неофіційно з’являлися чутки про нібито прохання РФ до Китаю про певну допомогу у зв’язку з війною в Україні та санкціями.

США та Британія піднімали це питання у розмовах з Пекіном. Зокрема, 18 березня президент США Джо Байден у майже двогодинній телефонній розмові з лідером Китаю Сі Цзіньпінем описав наслідки, з якими зіткнеться Пекін, якщо надасть матеріальну підтримку Росії у війні проти України.

Згодом Сполучені Штати заявили, що не зафіксували фактів передачі Китаєм військового обладнання РФ після цієї розмови.