Австралія внесла в санкційний список екснардепа від ОПЗЖ Іллю Киву, про це повідомляє міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн. Як повідомляється, у санкційному списку – особи, що підтримували російське вторгнення.

Крім того, Австралія запровадила санкції проти російських пропагандистів – мова йде про 11 осіб та 12 організацій, зокрема “фабрик тролів”. До санкційного списку належать особи з російської медіаіндустрії, які просувають хибні наративи російського уряду.

Також у санкційному списку – політики та силовики, зокрема ПВК “Вагнера”.

Зазначається, що також під санкції потрапили білоруські оборонні підприємства   “Мінотор-Сервіс” та ВАТ “КБ Радар-Керуюча компанія “Холдинг РЛС (Радіолокаційні системи)”. Обидві компанії виробляють складне обладнання, яке використовується Збройними силами Білорусі, які, у свою чергу, надають значну стратегічну підтримку російським силам.

Крім Киви, під санкції потрапили:

  • Олександр Чупріян, виконуючий обов’язки міністра з надзвичайних ситуацій РФ;
  • Сергій Корольов, перший заступник директора ФСБ Росії;
  • Микола Богдановський, перший заступник начальника Генерального штабу ЗС Росії.

Також Австралія внесла до списку санкцій “Російський імперський рух”, що набирає бійців для терористичних угрупувань так званих “ЛДНР”.

Союзники з НАТО мають намір продовжуватимуть санкційний тиск щодо Росії стільки, скільки буде потрібно, заявив у неділю глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен.

Ми маємо намір продовжувати надавати Україні допомогу у сфері безпеки, запроваджувати санкції, вживати заходів щодо експортного контролю, а також – здійснювати дипломатичний тиск на Росію стільки, скільки це буде потрібно, – заявив він за підсумками саміту глав МЗС НАТО.

За словами держсекретаря, США із союзниками сконцентровані на наданні Києву допомоги як у військовій сфері, так і за столом переговорів.