В Україні розширили перелік будівельних робіт, для яких не потрібно отримувати дозволу і все узгоджувати

20 березня 2019 року Кабмін затвердив відповідну постанову, розроблену Мінрегіонбудом: «Про внесення змін до переліку будівельних робіт, при яких не потрібні документи, що дають право на їх виконання, і після завершення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію »Відразу після публікації, постанова набере чинності. Перш за все, документ спрямований на об’єкти, які вже введені в експлуатацію, але з якихось причин потребують капітального ремонту та технічного переоснащення.

Список того, що не потрібно узгоджувати виглядає наступним чином: можна поміняти систему трубопроводів: водопостачання, теплопостачання, облаштувати будинок індивідуальними лічильниками тепла і т.д . Виконати необхідний ремонт покрівлі, встановити сучасні протипожежні системи, провести необхідні ремонтні роботи по теплоізоляції фасаду, покрівлі, підвалу, цокольного поверху, стін в об’єктах класу наслідків СС2 (в передмісті в основному забудова не перевищує 9 поверхів, що відноситься до даної категорії) і СС3 (багатоповерхові будівлі). Раніше це стосувалося тільки малоповерхової забудови класу СС1.

Змінити пристрій прибудинкової території. Наприклад, провести реконструкцію дитячих і спортивних майданчиків, побудувати спеціальний майданчик для вигулу тварин. Так, будівельники і ремонтники працюватимуть без додаткових паперів.

«Відтепер, щоб поміняти утеплювач фасаду, вставити нові віконні рами, встановити антенне обладнання, поміняти системи трубопроводів, встановити індивідуальні лічильники , протипожежної системи, створити додатковий дитячий майданчик тощо. не буде потрібно ні окремих дозволів, ні наступного акта введення в експлуатацію », – зазначив експерт Олександр Панфілов.

Завдяки цим документам, будь-які ремонтні роботи, які не стосуються зміни несучих конструкцій, можна виробляти досить швидко без зайвих бюрократичних процедур. Перш за все, кажуть будівельники, спрощується процес ремонту і часткової реконструкції застарілих будівель. Хоча лібералізація не поширюється на пам’ятники архітектури і зодчества.

«Документ важливий для тих забудовників, на балансі яких знаходиться керуюча компанія або у якої є афілійована керуюча компанія-ЖЕК. Поважаюча компанія завжди буде піклуватися про збереження і придатність вже побудованих будівель. По-перше, можна довести свої побудовані об’єкти до деяких нових будівельних норм (як в питанні протипожежної безпеки, так і облаштуванні, наприклад, пандусів. По-друге, реалізований і модернізований об’єкт – це вагомий аргумент для майбутніх покупців, так як вони на власні очі побачать , як компанія стежить за зведеними будинками », – підкреслив експерт Владислав Кононов.

Приняття постанови Кабміну – перший і важливий технічний крок для початку масштабної реконструкції застарілого житлофонду, вважають будівельники. Ще можлива модернізація ЖК і окремих багатоквартирних будинків, побудованих в період з 2007 по 2015рік. Обробка і ремонти можуть зайти навіть ще далі – в реновацію бізнес-центрів і ТРЦ, побудованих до 2013 року. Адже, щоб поміняти дах (провести покрівельні роботи), провести внутрішній ремонт / реставрацію, в тому числі переоснастити будинок системами вентиляції, опалення та ін. не потрібне додатковий дозвіл і подальший процес введення в експлуатацію.

Звичайно, як у всіх випадках з житловими будинками, існує одне вагоме застереження: все це можна здійснювати без зміни несучих конструкцій.

«Такі нововведення, перш за все, спростять сам процес реконструкції об’єктів комерційної нерухомості. Що може послужити стимулом до старту модернізації застарілих, ТРЦ і БЦ. Нагадаю, що на сьогоднішній день в Києві більше 45% ТРЦ вимагають реновації, доведення об’єктів в тому числі до нових будівельних норм», – зауважила експерт Вікторія Берещак.

Але є і зворотна сторона простих процедур – зловживання і аварійні ситуації.

« Необхідні обмеження для зміни поверховості будинків. Уже є випадки в Печерському районі Києва, коли намагаються домогтися 1-2-поверхової надбудови в уже існуючих будинках-сталінках (без шкоди для несучої конструкції). Боюся, що використання цієї постанови в корисливих цілях окремими «бізнесменами», може вилитися в катастрофу. При надмірному навантаженні на стіни, основу і фундамент будівлі », – побоюється Олександр Панфілов.