Сьогодні у Нідерландах почався довгоочікуваний судовий процес у справі про збитий росіянами малайзійський Боїнг рейсу МН-17. Ми глибоко впевнені, що він завершиться обвинувальним вироком і багатомільярдними позовами до РФ на користь сімей загиблих.

Як не намагалася інформаційно-пропагандистська машина РФ брехати і обдурити весь світ, цього разу їм це не вдалося. В тому числі, завдяки чітким і злагодженим діям української сторони.

Як відомо, велику частину роботи для притягнення Росії до відповідальності доклала і колишня заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль.

Саме вона однією з перших говорила, що Росії не вдасться уникнути відповідальності за збиття рейсу MH17.

Зеркаль порівняла збиття малайзійського боїнга із підірваним літаком над шотландським містом Локербі. Лівія намагалась 15 років уникнути відповідальності, проте згодом визнала провину та виплатила компенсації за підірваний літак.

Вона зазначила, що упродовж усіх років з боку РФ видно лише ветування і блокування рішень, ігнорування запитів про правову допомогу, продукування фальшивих теорій тощо. “А отже російська стратегія – апріорі програшна”, – вважає Зеркаль.

“Використовуються усі міжнародно-правові механізми притягнення до державної відповідальності Росії. Це складно, але варте того. Справедливість буде відновлено. Росія свідома цього і знає, що не зможе її уникнути”, – говорила тоді заступниця міністра.

І як ми бачимо, так і сталося.

Зокрема сьогодні, представники прокуратури Нідерландів зачитали обвинувальний акт. Трьох росіян і одного українця звинувачують в авіакатастрофі Boeing-777, яка спричинила загибель 298 осіб (стаття 168 Кримінального кодексу Нідерландів), і вбивстві всіх, хто перебував на борту (стаття 289 Кримінального кодексу Нідерландів).

Їм загрожує від 30 років в’язниці до довічного ув’язнення.

Крмі того,частина родичів загиблих у катастрофі авіалайнера, збитого бойовиками на Донбасі, повідомили суд, що вимагатимуть фінансової компенсації.

Виступаючи на початку слухань головуючий суддя Хендрік Стейнхаюс оголосив, що до суду надійшли заяви із вимогами про фінансову компенсацію. “84 родичі загиблих родичів повідомили про вимоги щодо компенсації”, – заявив він.

Суддя не розкрив деталі щодо заявлених вимог про компенсацію, ці дані будуть оприлюднені згодом. Він водночас наголосив, що заяви про компенсацію мають бути належним чином обґрунтовані.

Додамо, що глава Фонду MH17 Піт Плуг не вірить, що президент РФ Володимир Путін погодиться брати участь у слуханнях у цій справі.

Про це представник сімей жертв катастрофи сказав, відповідаючи на запитання журналіста, чи хоче він, щоб це відбулося.

Так звичайно. Але цього не буде. Ми повинні бути реалістами. Путін не відвідає суду. Інші високопосадовці теж. Цього не станеться. Ми це знаємо», — заявив він напередодні початку слухань в Окружному суді Гааги.