Питання легалізації в Україні автомобілів на іноземних номерах з кожним днем ​​стає все більш актуальним, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Залізти ще глибше в її труси”: Збоченець намагався зґвалтувати дівчину під час польоту

Активісти громадської організації говорять про необхідність в найкоротші терміни вирішити питання з розмитненням автомобілів з Європи.

За словами Олега Ярошевича організація вимагає прийняти закон, який надав би можливість кожному українцю придбати якісний і доступний автомобіль.

Необхідність такого рішення розуміють і в Верховній Раді.

Ще восени в ВР було зареєстровано законопроект №7457 від 27.12.2017 “Про внесення змін до Закону України” Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів (щодо врегулювання ввезення на територію України легкових автомобілів, що були у вжитку) “.

Сенс законопроекту полягає у відтермінуванні чинності екологічних стандартів. Документом пропонується дозволити ввезення та реєстрацію транспортних засобів, що були у вжитку за умови, якщо вони відповідають екологічним нормам Євро-2.

Це означає, що можна буде розмитнити автомобіль, виготовлений після 1995 року.

Існує ймовірність, що вже незабаром обидві сторони знайдуть компромісне рішення з приводу машин на єврономерах.

За словами керівника громадської організації “АвтоЕвроСіла” Олега Ярошевича, легалізація таких авто може скласти 600 євро.

“Зараз у нас триває діалог, розробляємо закон, класифікатор, за яким буде можливість за суму від 600 до 1000 євро розмитнити такий автомобіль. Вже йдуть предметні діалоги, створені робочі групи. Це зараз не афішують, щоб не робити процес предметом політичних ігор”, – сказав громадський активіст.

Він також зазначив, що, нарешті, їх почули в Кабміні, парламенті і Адміністрації президента.

“Якщо ми раніше говорили, що єврономери потрібно узаконити, то зараз наша риторика змінилася – ми вимагаємо прийняти закон, який надав би можливість кожному українцю придбати якісний і доступний автомобіль”, – уточнив Ярошевич.

Нагадаємо, як раніше повідомлялось, автомобілі, які в’їжджають в Україну з Литви і країн Євросоюзу, повинні розмитнюватись на загальних підставах. На думку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, закон повинен бути один для всіх і не повинно бути когось обраного, на якихось номерах. Повинна бути загальна система розмитнення в країні, якщо якісь непомірні ставки – давайте про це говорити.