За словами родичів Жискара д’Естена, він знаходиться на плановому обстеженні. Джерела газети Le Parisien стверджують, що причиною госпіталізації 94-річного політика стала легенева інфекція.

Колишній президент Франції Валері Жискар д’Естен, який очолював країну з 1974 по 1981 рік, госпіталізований в лікарню ім. Жоржа Помпіду в Парижі. Про це повідомляє Le Monde з посиланням на керівника його апарату Олів’є Револю, який не зміг назвати причину госпіталізації.

У свою чергу прес-секретар колишнього президента Наташа Келлер в розмові з виданням сказала: «Ми чекаємо інформацію». Як стверджують джерела газети Le Parisien, причиною госпіталізації 94-річного політика стала легенева інфекція. д’Естен відчував труднощі з диханням, уточнює видання. За його інформацією, зараз екс-президент перебуває в реанімації.

Син екс-президента Луї Жискар д’Естен, який є мером комуни Шамальєр, повідомив телеканалу France 3, що його батько проходить планове обстеження. «Він у відносно хорошій формі для свого віку», – сказав він.

Кілька родичів колишнього глави держави повідомили виданню Le Figaro, що у нього немає проблем зі здоров’ям.

Валері Жискар д’Естен народився 2 лютого 1926 року на окупованій Францією території Німеччини в місті Кобленц, де в той момент його батько Едмон перебував у відрядженні. д’Естен-молодший брав участь у визволенні Парижа в роки Другої світової війни.

До того як стати президентом Франції, д’Естен займав посаду міністра фінансів. Главою держави став після смерті президента Жоржа Помпіду. Перебував на посаді один повний семирічний термін. У другій половині його терміну у Франції почалася велика економічна криза, що зупинила стабільне зростання економіки країни.