Палата представників США планує проголосувати за законопроєкт про ленд-ліз для України у четвер, 28 квітня.

Про це повідомив Кевін Маккарті, республіканський лідер в Палаті представників, пише “Європейська правда”.

Точний час голосування невідомий. За графіком, голосування у Палаті передбачені між 20:15 і 23:00 за Києвом. Напередодні законопроєкт розглянув регламентний комітет Палати представників США.

Нагадаємо, Сенат США 7 квітня одноголосно ухвалив законопроєкт щодо відновлення програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно надсилати зброю та інші поставки в Україну на тлі вторгнення Росії.

Сенатори швидко підтримали цю пропозицію, відому як ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програма ленд-лізу, створена під час Другої світової війни, вважалася переломною в ході війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту 20-го століття — це ще одна ознака того, що США та їх союзники в Європі вважають, що вторгнення Росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку. Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.

Напередодні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про виділення $100 млн на додаткові протитанкові системи для України. За його словами, світ вражений звірствами російських сил у Бучі і по всій Україні.

“Я санкціонував, згідно з дорученням від президента, негайне вилучення безпекової допомоги вартістю до 100 мільйонів доларів для задоволення нагальних потреб України в додаткових протитанкових системах” – заявив Блінкен.

Як повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на неназваного американського чиновника, йдеться про додаткові протитанкові системи “Джавелін”. Це рішення є шостим вилученням озброєння, обладнання та припасів із запасів Пентагону для України з серпня 2021 року.

“Зміцнюючи позицію України на полі бою та за столом переговорів, ми також працюватимемо з нашими союзниками та партнерами, щоб зібрати інформацію для документування повідомлених зловживань та надати її відповідним органам, щоб притягнути винних до відповідальності” – заявив Блінкен.

“Об’єднані з нашими союзниками та партнерами, ми продовжимо надавати допомогу для підтримки оборони України, а також економічну підтримку та гуманітарну допомогу для громад, спустошених безжальною жорстокістю Росії” – наголосив він.