"Мені Петя на боротьбу з Яценюком відправив 12 мільйонів євро на рахунок"

— Особисто Макар (Макар Пасенюк, інвестиційний банкір Петра Порошенка. — ГПУ) робив переказ. І не куди-небудь, а в прибалтійський банк на мою компанію. Листування з Макаром є. Це коли йшла війна після парламентських виборів. Був бюджет — кому, скільки треба платити, і мені відправили 12 мільйонів на фінансування всіх цих "шумливих". Він мені ще довіряв, — каже нардеп-утікач, 48-річний Олександр Онищенко, – Корупція Інфо

Популярне: Звідки в неї ця інформація??? Надія Савченко зробила гучну заяву, це ПОВИННІ знати всі українці

У незаконних оборудках, мішенню яких був тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, Онищенко зізнається нібито екс-депутату Миколі Мартиненку. Чергову порцію аудіозаписів розмов людей із голосами, подібними до голосів цих політиків, оприлюднив сайт Страна.ua. У грудні торік британській газеті The Independent Онищенко вперше розповів про свою участь у дискредитації Яценюка та його команди. За його словами, кампанія коштувала приблизно $3 млн на місяць і тривала майже 10 місяців.

— Тепер ми знаємо, хто проплачував білборди проти Яценюка, замовні матеріали в ЗМІ, брехливі сюжети й програми на телебаченні, звезені за гроші мітинги під Кабміном. Онищенко зізнався в цьому всьому світові, — заявив тоді з парламентської трибуни керівник фракції "Народного фронту" 41-річний Максим Бурбак. Оприлюднена нині порція аудіозаписів розкрила ще один бік брудної кампанії проти тодішнього прем'єра: виявилося, в її реалізації був зацікавлений особисто Петро Порошенко. Онищенко прямо каже: отримав 12 млн євро від глави держави для знищення Яценюка.

— Є заява одного з депутатів, що він "купував" окремих колег, щоб вони голосували певним чином чи проводили кампанію проти уряду Яценюка. Детективи НАБУ мають зафіксувати всі ці моменти. Треба підняти матеріали, які проводилися заходи — наприклад, розміщувалися білборди в рамках кампанії проти Яценюка, — так народний депутат 39-річний Геннадій Кривошея відреагував на саботаж Антикорупційним бюро розслідування грудневих зізнань Онищенка. Натомість, НАБУ влаштовує судилище над Миколою Мартиненком.

"Так звану справу Мартиненка НАБУ намагається фальсифікувати вже півтора року. Проте жодних доказів проти нього так і не було знайдено", — наголошують у "Народному фронті" і вказують на політичну мотивацію переслідування колишнього депутата.

— Через принципову позицію Мартиненка Росія втратила величезні контракти з атомної енергетики. І ми бачимо, що зацікавленість РФ у певних моментах його переслідування стала основним мотивом, — коментує дії НАБУ щодо Миколи Мартиненка народний депутат 43-річний Андрій Тетерук.

Російський слід добре видно і в зв'язках політиків, яких задіяли у дискредитації уряду Яценюка. Онищенко розповів: народного депутата Сергія Лещенка з його критикою оплачує російський олігарх Костянтин Григоришин, який є давнім бізнес-партнером Петра Порошенка. Григоришин завдяки такій співпраці з Адміністрацією президента через знищення політичних супротивників глави держави значно збільшив свою частку на енергетичному ринку України.

— Я так розумію, що він (Лещенко. — ГПУ) через Григоришина з ними працює. Він (Лещенко. — ГПУ) приїжджає сюди до Григоришина. Живе тут у нього в апартаментах у готелі "Булгарі". Беня (олігарх Ігор Коломойський. — ГПУ) за ним стежив. І зробив навіть фотографії. Тому, коли Лещенко почав п… діти щось на Беню, той йому сказав: будеш п… діти — у мене є докази, що ти зустрічався з Григоришиним і був тут у нього. І все, той заткнувся. Беня мені пропонував, типу можу тобі віддати, щоб ти теж його міг компрометувати. У нього два компромати на Лещенка. Перший: що він літав у Москву до Григоришина і звідти з ним приватним літаком — у Куршавель. Другий: фото, коли Лещенко виходив від Григоришина в Лондоні. Ну і Шевченко (екс-міністр екології Ігор Шевченко. — ГПУ) його підловив у ресторані з Григоришиним, — розповідає людина голосом Олександра Онищенка.

Журналіст Кирило Сазонов, 39 років, відзначає: його особливо зацікавили "вояжі народного депутата і прес-секретаря НАБУ" Сергія Лещенка в Москву до Григоришина і потім літаком олігарха — в Лондон і в Куршавель.

Сазонов нагадує: Григоришин — російський олігарх з інтересами в українській енергетиці, який нещодавно отримав від Порошенка українське громадянство. На думку журналіста, те, що Лещенко без побоювань літає до Москви, свідчить, що у нього там впливові друзі.

"Раніше Лещенко і Григоришин зустрічались у крутих київських ресторанах. Проводили платежі через "Сбербанк России" і взагалі не хвилювались. І тут — у Москву. Навіщо? Єдина логічна причина — потрібно було зустрітися ще з кимось, хто з Москви до Києва не прилетить. Інших версій у мене немає, — пише Кирило Сазонов. — Мені здається, що всі ці розкішні курорти, перельоти на приватних літаках, зустрічі в Москві, Григоришин, Лещенко, НАБУ і затримання Мартиненка — якось пов'язані між собою. Зрештою реформи в українській енергетиці після революції, які лобіював Мартиненко, не раз робили Григоришину боляче".

Якщо викладене на "плівках Онищенка" знайде підтвердження, на НАБУ очікують вбивчі звинувачення в участі в корпоративних війнах на боці однієї зі сторін, а на Банкову — в організації й фінансуванні дискредитації попереднього уряду та його керівника.

Джерело: https://gazeta.ua