Глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що між депутатами було досягнуто домовленостей з приводу прийняття законопроекту про ринок землі.

Разумков заявив, що фракції досягли домовленостей щодо порядку прийняття ринку землі

Лідери всіх парламентських фракцій і депутатських груп підписали меморандум про спільну підготовку до другого читання законопроєкту про ринок землі. Про це заявив глава Верховної Ради Дмитро Разумков 20 грудня.

За його словами, прийняття даного законопроекту буде проходити строго за регламентом.

Разумков зазначив, що станом на 19 грудня комітет розглянув не більше 200 правок до законопроєкту. Також він додав, що розгляд проєкту закону спочатку планувалося на листопад.

Лідер партії ВО “Свобода” Олег Тягнибок заявив, що наступні засідання аграрного комітету були призначені на свята.

“Регламентний комітет призначив на 26-е, 27-е, 28 грудня засідання аграрного комітету, можу документ вам показати, далі – 2-е, 3-е, 6-е, 8-е, 9-е, 10 січня. Хто там на свята працюватиме? ” – обурився Тягнибок

Разумков відповів, що в порядку прийняття законопроекту було досягнуто домовленостей з усіма політичними силами, було дано розпорядження комітету і на засіданні будуть представники всіх фракцій і депутатських груп, які представлять свої правки.

Глава парламенту додав, що згідно з попередньою позиції, обсяг для продажу землі в одні руки може скласти 10 тис. Га, однак є пропозиція і про менший обсяг.

З 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.

У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроект про введення в країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав до Ради проект закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент прийняв альтернативний законопроект №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” авторства депутатів від “Слуги народу”. Документ не підтримали парламентські фракції “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Голос”, а також депутатська група “За майбутнє”.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. Зеленський пообіцяв, що питання про можливість продажу землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум.