17-річна Джаха Махмата з США (Jahi McMath) – дитина, відносно якої звичайні юридичні процедури дали збій. Її рідні 5 років намагалися довести, що дівчинка жива, передає Корупція.Інфо

У грудні 2013 роки дівчинка лягла в лікарню Окленда, щоб видалити аденоїди. Операція пройшла успішно, але через годину дівчинка почала кашляти кров'ю, а вночі її серце зупинилося.

Через два дні після операції Джаху офіційно визнали мертвою: її зіниці не реагували на світло, легені не діяли самостійно, а мозкова активність була відсутня. Але батьки заборонили відключати Джаху від апарату. Вони подали до суду і виграли його, отримавши право забрати дівчинку з лікарні. Довгий час Джаха провела в спеціально знятій для неї квартирі під наглядом медсестри.

Наіля Махмата, мама Джаха, вважала дівчинку живою, оскільки вона могла ворушити пальцями. До того ж через кілька років у Джаха почалися менструальні виділення, що неможливо при повній смерті мозку. Але більшість лікарів дотримувалося думки, що дівчинка померла, бо не знайшлося жодного прямого доказу зворотного.

Популярне: "Петре Олексійовичу, а де ви лежите на цьому фото?": Відомий журналіст висміяв Порошенка у Мережі

22 червня тіло дівчини, так і не відключене від апаратури, довелося прооперувати – від довгої нерухомості почалися проблеми з кишечником. Під час операції Джаха померла від кровотечі і печінкової недостатності.