Унаслідок ударів по базах російських окупантів у тимчасово захопленому місті Мелітополі Запорізької області загинули близько 200 військовослужбовців ЗС РФ.

Цю інформацію сьогодні, 11 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

“У нас потепління серйозне. 11 градусів тепла, у деяких точках ще більш спекотно, дійсно. У Мелітополі просто святкували день народження однієї негідної людини і дуже голосно святкували. Тож, як зазвичай це буває, сталося самозаймання. Напевно, носять із собою щось не те. Тому сталися вибухи і, відповідно, багато постраждалих. Багато тих, хто неправильно поводився з вогнем і не дотримувався техніки безпеки. Дійсно, значна частина окупантів постраждала, не вистачає місць у лікарнях, їх вивезено до Криму. І деякі особливо завзяті представники особливо завзятих там кавказьких представників — “кадировців” — теж вирішили, наскільки нам відомо, поміняти тимчасово місце проживання. Облюбували Мелітополь, тепер вирішили, напевно, що в Мелітополі не дуже комфортно. Це правильно, краще їхати і в своїй країні наводити порядок і повертати незалежність своїй державі чеченській, а не грабувати наше населення на окупованих територіях, зокрема й на Мелітопольщині”, — розповів він.

Також голова Запорізької ОВА прокоментував інформацію, що на цьому об’єкті ніби перебував так званий наглядач від Кадирова за Мелітополем.

“Я думаю, що нам військове командування підтвердить, якщо буде, або Сили спеціальних операцій. Поки немає підтвердження, ми не можемо з вами це обговорювати. Усі бачили, самі колаборанти записували все, що з ними відбувалося, від великого розуму, напевно. Виклали все в ефір, усі мали змогу подивитися, що там горіло, скільки і в якому вигляді горіло”, — сказав Олександр Старух.

Російські окупаційні війська, готуючись до контрнаступу Збройних сил України, спорудили так звані “зуби дракона”, або лінії Маннергейма-Вагнера. Однак такі укріплення можуть бути ефективними лише у тому разі, якщо противник про них не знає.

Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL розповів співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник. Він наголосив, що вже після Другої світової війни це не було жодною несподіванкою, тим більше – для контрнаступальних сил. Фахівець розповів, з якою метою окупанти можуть встановлювати такі лінії.

“Я бачу принаймні дві основні цілі, заради яких це все робиться. Перша – це імітація того, що Росія серйозно готується до оборони. Але якщо йдеться про прикордонні райони Курської, Бєлгородської областей, то тут взагалі не треба бути жодним стратегом, щоб зрозуміти, що Україна не буде наступати на територію Росії. Отже, це імітація того, що Росія турбується про свою безпеку”, – констатував Мельник.

“Друга причина чи, можливо, перша – це ще один спосіб заробити на цьому. На мою думку, навряд чи це матиме великий вплив на контрнаступ України, якщо таке рішення буде ухвалено. Ці фрагменти протитанкових загороджень будуть враховувати під час планування операції”, – додав експерт.

Так звані “зуби дракона” – це бетонні конуси, які використовують як протитанкові невибухові загородження.

Раніше програма журналістських розслідувань видання “Радіо Свобода” “Схеми” повідомила, що такі споруди з’явилися поблизу села Кохане у Запорізькій області.

“На знімках Planet Labs за 30 листопада можна побачити процес будівництва цих споруд уздовж дороги. Приблизно за 250 м, згідно із супутниковими фото, обладнано окопи. Раніше такі лінії оборони були відзначені на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Луганської областей”, – йдеться у повідомленні.