З Окружним адміністративним судом Києва є юридична проблема. На початку липня Верховна Рада намагалася ухвалити документ, який передбачає внести зміни до закону про статус суддів та формування Вищої кваліфікаційної комісії.
Однак президент Володимир Зеленський наклав вето на закон про ВККС, оскільки там було багато неузгоджень та колізій.
Про це в ефірі 24 каналу сказав представник президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський.
“Якщо говорити про законодавчу ініціативу Зеленського щодо ліквідації ОАСК, то звільнення судів, переведення чи переатестація надає можливість їм потрапити до нового суду. Це все має відбуватися за участі Кваліфікаційної комісії судів, якої зараз немає”, – пояснив Веніславський.
Веніславський закликав виправити фахівців, які спеціалізуються на кримінальному процесі, виправити колізію. Це Комітет з правоохоронної діяльності й Комітет з правової політики. Є робоча група, яка над цим працює. Доки немає ВККС, то не ліквідують ОАСК. Лише ВККС зможе вирішити долю судів, які зараз є суддями ОАСК.
Якщо немає ВККС, то ліквідація ОАСК потягне за собою правову проблему, яка пов’язана із зарплатами суддів. Тому треба це питання розв’язувати, коли будуть очевидно зрозумілі терміни й коли запрацює ВККС, – сказав представник президента.
Веніславський пояснив, що вето Зеленського прискорить процес отримання чинності закону про ВККС. Якби закон таки ухвалили, то була б складна й довга процедура внесення змін, які президент вказав у вето.
“Це коротший та раціональніший шлях. Зможемо розглянути пропозиції президента, щоб з ними ухвалити закон, а потім утворити конкурсну комісію, щоб сформувати пропозиції щодо кандидатів на посади членів ВККС. Коли Вища рада правосуддя утворить ВККС, можна говорити про ліквідацію ОАСК”, – сказав Веніславський.
Зазначимо, що Вищий антикорупційний суд не пришвидшив передачу до суду справи за підозрою голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, його заступників, суддів цього суду та інших у створенні злочинної організації.
Таке рішення 9 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомили «Слово і діло» у Національному антикорупційному бюро.
За словами співрозмовників, Вовку та іншим підозрюваним разом з їхніми адвокатами просили обмежити строки на ознайомлення з розслідуванням НАБУ до п’яти місяців із дня винесення судового рішення. Підставою для звернення до суду стало повільне ознайомлення або взагалі ігноруванням процедури. Наразі причини відмови у задоволенні клопотання невідомі.