З 1 липня в Україні вступили в силу правила заокруглення загальної суми при розрахунку готівкою, тому громадянам країни потрібно позбавлятися від монет.

Дрібницю все ще можна задіяти в магазинах, аптеках, кіосках і транспорті. Якщо ж співробітники відмовляються її приймати, потрібно попросити книгу скарг.

Крім того, монети добре йдуть в продуктових і кавових автоматах, а також деяких терміналах по оплаті послуг. Винахідливі українці продають дрібницю жменями у весільних агентствах для закидання молодят.

Популярне: “В одному з готелів”: У Польщі “спіймали” Тимошенко і Коломойського

"Я потихеньку позбулася дрібниці, купуючи по одному квитку в транспорті. Ще трохи віднесла в супермаркет – касири були раді, адже великі магазини купують дрібницю у банків дорожче номіналу! А тут отримали на 500 гривень, які мені поміняли на купюри. А ось знайомі не змогли поміняти дрібницю в банку – там сказали, що у них немає такої послуги. Тоді вони знайшли компроміс – поповнити цією сумою свій рахунок. І тут вже банк не мав права відмовити і прийняв всі монетки", – розповіла киянка Юлія Жирова.

За словами директора Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктора Зайвенко, банки зобов'язані приймати у громадян монети дрібного номіналу без обмежень і обмінювати на дріб'язок і банкноти іншого номіналу. Також, цим повинні займатися всі державні та приватні особи.

У різних банках співробітники можуть відмовити в обміні, що може бути пов'язано з наявністю вже принесеного іншими громадянами на момент переобліку. Тому можна спробувати домовитися заздалегідь.

"Якщо касир магазину або банку відмовляється приймати у вас на сплату монети – вирішите питання із завмагазином або заввідділенням. Не вийде – пишіть скаргу в НБУ", – порадили в прес-служба Нацбанку.

Крім того, дрібницю можна обміняти в регіональних управліннях Нацбанку і комерційних банках. Якщо на ринку продавці відмовляються приймати монети сумою більше гривні, варто подати скаргу в його адміністрацію. Нумізмати також радять не зберігати монети, так як в подальшому вони не представлятимуть цінності.