Головні новини Львова
Подобається

Лише 50% кандидатів у народні депутати на Львівщині оприлюднили фінансові звіти

22/10/2014     Автор: Яна Романська
Лише 50% кандидатів у народні депутати на Львівщині оприлюднили  фінансові звіти

Лише 50% кандидатів у народні депутати від Львівської області оприлюднили проміжні фінансові звіти по роботі своїх виборчих фондів.

Про це розповіла виконавчий директор Львівської обласної громадської організації "Комітет виборців України" Соломія Саврук.

Соломія Саврук зазначила, що одним із порушень, яке активісти КВУ зафіксували на початку виборчої кампанії і яке триває досі, є робота із виборчими фондами.

"По-перше, кандидати розпочали свою агітацію ще до відкриття виборчих фондів, а це суперечить законодавству і надалі 5 жовтня кандидати мали надати проміжний фінансовий звіт по роботі своїх виборчих фондів, однак констатуємо факт, що лише 50% кандидатів надали свої проміжні звіти. Також було зафіксовано низку випадків чорного піару і відкрито декілька справ про кримінальне правопорушення, зважаючи на  порушення порядку ведення виборчої агітації", – розповіла виконавчий директор ЛОГО КВУ.

Вона додала, що порівняно із кампанією у 2012 році цьогоріч зафіксовано дуже велику кількість фактів нищення передвиборчої агітації. У Львові таких випадків менше, однак у округах зовнішню рекламу нищать часто. Стосовно цих фактів також відкриті провадження про адміністративні правопорушення.

"Щодо інших порушень, варто сказати, що відбувається дуже багато агітації проти. Кандидати апелюють не до того, щоб говорити про свої позитивні сторони, а покладаються на певні агітації та компромати на своїх конкурентів. Тут не можна говорити про порушення норм законодавства, бо агітація проти є передбаченою, але мова йде про рівень політичної культури. На жаль, у нас протягом вже дуже багатьох виборчих кампаній зберігається тенденція, коли кандидати агітують проти когось, а не за", – наголосила експерт.

 

Джерело: Вголос