У лідерки громадського об'єднання "Сила добра" Олени Бережної під час обшуку знайшли документи та електронні носії, які свідчать про її антиукраїнську діяльність за завданням спецслужб РФ.

Також знайшли лист на ім'я голови МЗС РФ Сергія Лаврова і кілограмовий злиток золота. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Наші співробітники виявили лист до міністра закордонних справ держави-агресора Сергія Лаврова щодо необхідності активізації діяльності російських організацій в Україні", – йдеться в повідомлені.


Обшуки в Олени Бережної провели в рамках кримінального провадження відкритого через підозру у вчинені дій спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади та підозру у державній зраді.

У СБУ зазначили, що відповідні слідчі дії провели також у лідера політичної партії "Союз лівих сил" Василя Волги.

"Наші співробітники вилучили в нього обладнання для ведення таємних переговорів і магнітні носії інформації, що свідчать про його співпрацю з країною-агресором", – зазначили правоохоронці.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що 9 травня київська поліція затримала Олену Бережну за використання забороненої в Україні символіки – на її одязі була помічена "георгіївська" стрічка, яку Росія використовує для антиукраїнської пропаганди під час військової агресії в Криму і на Донбасі, а також для популяризації СРСР і тоталітарного минулого.


У жовтні жінку облили зеленкою в Запоріжжі. Там вона планувала покласти квіти на Алеї бойової слави з головою проросійської громадської організації "Полк Перемоги" Андрієм Івановим.