Президент Володимир Зеленський розпочав дводенну робочу поїздку до Харківської та Херсонської областей, про це повідомляє пресслужба глави держави.

У Харкові глава держави візьме участь у роботі Конгресу місцевих та регіональних влад, – проінформували в ОП.

Захід модерує Кирило Тимошенко – виконавчий секретар президії Конгресу.

Згідно з рішенням Президента України В. Зеленського, 11 лютого 2022 року о 15:30 відбудеться виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України (м. Харків, вул. Сумська, 64, Харківська обласна державна адміністрація). Орієнтовно о 17:30 – брифінг секретаря РНБО України О. Данілова, – йдеться у повідомленні.

За підсумками очікується брифінг секретаря РНБО Олексія Данілова. Водночас планується, що на Херсонщині  Володимир Зеленський перегляне демонстрацію дій підрозділів МВС і відпрацювання заходів зі звільнення адміністративних будівель.

Одним із основних питань, яке буде розглядатися на виїзному засіданні РНБО Україну у Харкові 11 лютого, буде питання про ризики для морського судноплавства України у зв’язку з намірами Російської Федерації перекрити під приводом проведення військо-морських навчань районів Чорного та Азовського морів. Це питання президент України Володимир Зеленський визначив як невідкладне, – вчора наголосив секретар РНБО Олексій Данілов.

Крім того, будуть розглянуті питання територіальної оборони, регіональної політики, державних фінансів та низка інших. В Україні вважають, що дії РФ є неприпустимими і демонструють неприкриту зневагу до норм і принципів міжнародного права. Також ускладнюється міжнародне судноплавство. Зокрема, торговельне, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки для портів України.