Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавськи разом із главами МЗС Словаччини та Австрії візьме участь у поїздці до України 7-8 лютого 2022 року, а також передасть гуманітарну допомогу від ЧР.

Про це повідомляє сайт чеського дипломатичного відомства.

У Києві міністр зустрінеться з Президентом Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Також він проведе переговори з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком та своїм чеським візаві Дмитром Кулебою.

Ян Ліпавськи підтвердить чеську підтримку територіальної єдності та суверенітету України та процесу реформ та євроатлантичного напрямку країни, йдеться у повідомленні.

Під час візиту глава чеської дипломатії також передасть гуманітарну допомогу. Міністр везе з собою 500 так званих «травматичних наборів», які служать аптечками. Ці пакети вартістю 3,6 мільйона крон (майже 4,8 млн грн) були забезпечені Міністерством закордонних справ Чеської Республіки з фондів гуманітарної допомоги у співпраці з Чеським Червоним Хрестом. До збору коштів долучились також волонтери громадських організацій. Усі три міністри разом відвідають Харків і лінію зіткнення.

Зазначимо, що Чехія розраховує все таки на те, що ескалацію навколо України вдасться знизити завдяки дипломатії, але не виключає й «поганого сценарію» і готова допомогати Києву.

Про це заявив журналістам прем’єр-міністр республіки Петр Фіала після засідання Ради безпеки Чеської Республіки.

«Ми сподіваємось на дипломатичне рішення і віримо в нього, але готові й до поганого сценарію… Ми вважаємо за необхідне та відповідальне підготувати Чехію до наслідків, які матиме насильницька агресія Росії проти України», – сказав Фіала.

Голова чеського уряду поінформував, що міжвідомча робоча група оцінює можливі ризики у сфері кібератак, діяльності іноземних спецслужб, міграції, підвищення цін або зупинення поставок сировини, а також стосовно захисту громадян і власності Чехії в Україні.

Фіала та міністр оборони Яна Чернохова повідомили про підписану угоду, згідно з якою Чехія відправить в Україну 4 тисячі артилерійських снарядів калібру 152 міліметри, розроблених для самохідних гаубиць Dana.

Міністр внутрішніх справ Віт Ракушан зі свого боку наголосив, що його відомство в разі потреби координуватиме гуманітарну допомогу Україні. Він також додав, що чеські поліцейські готові долучитися до охорони словацько-українського кордону за умови прохання про це з боку Братислави.

Того ж дня в рамках візиту до Праги головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного були досягнуті домовленості у сфері надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям України. Відак Чехія буде готова приймати українців на лікування.

«У життєвих інтересах Чеської Республіки зберегти мир та безпеку у Східній Європі», – заявив сам Ліпавський і назвав неприйнятним будь-яке застосування сили з боку Росії.

До речі, Чехія надає Україні гуманітарну допомогу ще з 2014 року. У 2021 році вона становила 74 мільйони крон. Ця допомога спрямована на підтримку місцевого населення та розвиток потенціалу державних інституцій, у тому числі на сході країни. Крім того, були спрямовані 18,5 мільйонів крон на співпрацю з трансформації для підтримки розвитку громадянського суспільства, свободи ЗМІ, включаючи освіту журналістів, розвиток верховенства права, підвищення стійкості українського суспільства, покращення навколишнього середовища та громадянських ініціатив.