Військовий експерт Олег Жданов вважає, що американські винищувачі F-15 чи F-16 можуть з’явитися в Повітряних силах ЗСУ вже взимку.

Про це Жданов розповів у ефірі свого YouTube-каналу.

“Я думаю, що американські літаки можуть у нас з’явитися десь до кінця поточного року. Взимку, я цілком допускаю, що у складі Повітряних сил Збройних сил України можуть з’явитися американські літаки. Що це буде – F-15, 16 чи F-18 – сказати на сьогодні практично неможливо. Знаю тільки, що наші пілоти тренуються, здається, на F-15 або на F-16. Точної інформації щодо цього питання наразі немає”, – розповів військовий експерт. 

“З 1 жовтня цього року, коли почався новий фінансовий рік у США, у новому оборонному бюджеті країни передбачено 100 млн дол. на навчання пілотів ЗСУ. Явно – не на Міг і не на Су. Тож я не виключаю взимку появи літаків західного зразка у складі Повітряних сил України”, – зауважив Жданов.

Водночас військовий експерт Петро Черник перконаний, що із новими винищувачами ситуація на фронті може значно зміцнитися.

“Такі комплекси, як F-16 і F-15, можуть мати на своєму борту дуже якісне озброєння класу повітря-поверхня – тобто нанесення ракетних ударів у глибину навіть до 300 кілометрів, а в певних випадках – навіть до 1000 км. Тобто ми повністю перекриваємо Крим, і тоді Кримський міст, через який відбувається логістика воєнного угруповання у Криму, може бути знищено”, – розповів експерт.

“Там неймовірна швидкострільність – до 6000 пострілів на хвилину. Ці літаки можуть обирати крейсерську швидкість у взаємодії з нашою ППО, виходити на траєкторію запуску важкої ракети і оцим гарматним вогнем їх (росіян – ред.) знищувати. Тобто така авіація допоможе нам суттєво покращити протиракетний захист в Україні”, – заявив Черник.