Американський сенатор-республіканець Джим Ріш закликав адміністрацію президента США Джо Байдена надати Україні літаки F-16 і постачати в Україну більше систем ППО NASAMS. Він запевнив, що постійно передає свої рекомендації Білому дому.

За словами сенатора, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він дуже критично оцінював дії американського уряду, тому що, на його думку, вони робили недостатньо і діяли занадто повільно.

“Я повинен сказати, що ми постійно передаємо свої рекомендації в Білий дім. Я кажу їм, що треба робити інакше, намагаюся вплинути на формування політики. Я все ще хочу побачити більше підтримки та її швидше виділення. Я, мабуть, представляю групу найбільш рішучих (у Конгресі США). Зокрема, я вважаю, що важливо надати Україні винищувачі та навчити ваших пілотів”, – заявив Джим Ріш в інтерв’ю Європейській правді.

Сенатор вважає, що не варто боятися ескалації війни, а потрібно відповісти Москві за В’єтнам і Корею.

“Хтось каже: “О ні, це призведе до ескалації”. Але слухайте, коли ми воювали у В’єтнамі та Кореї, то росіяни поставляли як літаки, так і пілотів для наших супротивників! Час США відповісти їм тим самим. Я абсолютно готовий проголосувати за такий крок”, – сказав сенатор.

Ріш додав, що зустрічався з українськими пілотами, і впевнений, що вони можуть використовувати F-16.

Також варто сконцентруватися на тому, щоб переконувати США поставити в Україну більше систем ППО NASAMS.