Якщо у тебе є подружка,яка сумує за справжніми лицарями, коли чоловіки були справжніми здобувачами і захисниками, а жінкам потрібно було тільки одягнутися жіночно, та висвітлювати свій будинок любов’ю, покажи їй цей текст.
За пристрасть до іновірця – вогнище
Іспанський кодекс XIII століття під назвою Сім Партід, складений при королі Альфонсо X Мудрого, суворо забороняв жінкам мати стосунки з іновірцями, конкретно ж з іудеями і маврами. Мудрість короля, мабуть, виявлялася в тому, що покарання залежало від статусу жінки. Вдову або дівицю за перший гріх просто позбавляли половини власності. За другий спалювали (разом з мавром або іудеєм, ясна річ). У одруженої іспанки відняти було нічого, все і так належало чоловікові, тому й покарання лишалося на розсуд чоловіка. Він міг дружину спалити сам, якщо хотілося. Нарешті, повію на перший раз били батогами, а на другий вбивали.
За суперечки з сусідами – ганьба і топлення у воді
В середні віки в Європі зізнавався особливий, саме жіночий проступок, який називався communis rixatrix або сварливість. Якщо жінка голосно лаялася з сусідами, її засуджували до ганебного стільця. Люди тоді любили повеселитися, дивлячись на покарання, так що прив’язану жінку на радість усім тягли через населений пункт. Потім починали різко скидати у воду і витягувати назад. Деякі вмирали від шоку. В англійських законах це покарання збереглося до 1967 року! А останній раз застосовували його в 1817. Правда, там ставок виявився невеликий, і жінку довелося відпустити. Як варіант можна було надіти ганебний ковпак – залізну маску із загостреним кляпом. З’ясовуючи стосунки з сусідами через паркан, подумай про те, яке все-таки щастя, народитися в наш час.
За зраду – відрубати ніс і відібрати гроші
Придумуючи покарання дружинам за зраду, люди минулого проявляли фантазію. В одних країнах топили, в інших вішали. Аристократку можна було відіслати в монастир, а там розпорядитися придушити, наприклад. При Фредеріку II Сицилійському невірним дружинам відрубували носи (а чоловікам-зрадникам, до речі, нічого не відрубували). І скрізь, скрізь їх позбавляли всього майна і дітей. Так що якщо обходилося без смертної кари, то доріг у злочинниці зазвичай залишалося дві: злодійство чи проституція.
За невиконання сімейного обов’язку – взяття під варту
Зазвичай за виконанням дружинами своїх домашніх обов’язків стежили чоловіки. Але якщо дружина попадалася вже дуже вперта, держава поспішала на допомогу чоловікові. У Барселоні, наприклад, в XVIII в. існував Корекційний будинок для поганих дружин. Містилися в ньому дві групи жінок. В одну входили злодійки і повії, в іншу дружини, яких подружжю не вдалося наставити на шлях істинний самостійно. Наприклад, розповідали про одну пані з вищого суспільства, яка якось напилася і непристойно себе повела – сімейство здало її на виправлення. В корекційному будинку жінки постили, молилися, трудилися з світанку і до заходу і піддавалися тілесним покаранням.
За несхвалення чоловікової бороди – биття палицею
Середньовічні закони Уельсу наказували, що чоловік має право побити дружину за наступні жахливі проступки: образа його бороди, побажання бруду його зубам і неправильне розпорядження його майном. Причому за правилами бити дружину можна було тільки палицею не товще середнього пальця чоловіка і довжиною з його руку. Годилося нанести три удари по будь-якому місцю, крім голови. Останній раз на цю норму загального права британський суддя послався в 1782 р Його, до речі, потім обізвали “Суддя палець” і висміювали до самої смерті.
За голодування – харчове згвалтування
Англійських суфражисток початку XX в. уряд намагався налякати ув’язненням. Всього посадили близько тисячі жінок. Активістки боролися за те, щоб їх рахували не звичайними кримінальницями, а політв’язнями, і коли їм у цьому відмовляли, протестували мирно – влаштовуючи голодування. Спочатку влада їх випускала, а то раптом хтось ще помре. Але потім вирішили піти іншим шляхом. Жінок почали годувати насильно. Це була справжнє катування (власне, ООН зараз це тортурами і визнає). Зонд для їжі вводили, як правило, через ніс. Жінок тримали, вони чинили опір, трубки потрапляли не туди, обдирали слизову, багато придбали потім пневмонію або плеврит. Тривало це до 1913 р, коли парламент прийняв закон, що дозволяє відпустити жінку з в’язниці і повернути її назад, коли вона знову почне їсти. Закон цей обізвали в народі “Грою в кішки-мишки”.
За любов до своїх дітей – муки зі своїм чоловіком
Ідея, що дітям краще з рідною мамою, історично досить свіжа. Раніше люди думали не про благо дитини, а про те, кому має належати цінна власність у вигляді дитини. Ясна річ – батькові! Дуже довго жінки, яким би негідником не був чоловік, отримавши церковне розлучення, позбавлялися дітей. У Великобританії чоловік не тільки забирав дітей до себе, але ще і міг заборонити колишній дружині до них наближатися. Дуже багатьох жінок така перспектива утримувала вдома, навіть якщо чоловік бився, пиячив, забирав її гроші і водив коханок. Тільки в 1839 р англійкам дозволили залишати в себе дітей до 7 років, а старших – відвідувати. І то, якщо жінка отримала спеціальний дозвіл у лорда канцлера і мала “добру вдачу”. Традиція розлучати матерів з дітьми перебралася і в Новий Світ, і там теж потім довелося приймати закони, що захищають жінок.
За позашлюбну вагітність – розлука з дитиною, божевільня
Британці з американцями не в якомусь там похмурому середньовіччі, а років так 60-70 тому карали жінок за позашлюбну вагітність. Таких нещасних, як би для їхнього ж блага, щоб приховати “ганьбу”, відправляли в спеціальні пологові будинки. Не треба уявляти собі сучасний пологовий будинок. У цих закладах вагітні, наприклад, щодня драїли підлоги і сходи, прали всю білизну, відстоювали на колінах молитви. Якщо жінок вели в церкву, їм могли видати дешевенькі колечка, щоб вони зобразили заміжніх. Але, звичайно, всі кругом знали і показували пальцем: ось вони, погані дівчатка. Дітей же забирали і відправляли на усиновлення. Якщо пощастило. Якщо не пощастило, немовля могло загинути через поганого догляд. Найбідніші пацієнтки нерідко застрявали в пологовому будинку надовго, бо були зобов’язані відпрацювати його цінні послуги. А деякі на десятки років переселялися звідти в божевільні, так як психіатри тих часів оголошували незаміжніх матерів асоціальними особистостями, які потребують радикального лікування.
За чоловічу роботу – штраф
Не дивно, що від такого життя багато жінок із заздрістю поглядали на чоловіків. І не на якихось багатіїв або дворян, а навіть на вантажників, солдат чи збирачів жаб. Час від часу якійсь Джейн або Джульєтті приходила в голову ідея переодягнутися в чоловіче і записатися, наприклад, у флот. І, звичайно, це було заборонено. Карали таких жінок за непристойну поведінку, за обман, за надягання чоловічого одягу. Але покарання були порівняно м’якими: жінки відбувалися штрафами і вимогою одягнутися пристойно. Швидше за все, справа була в тому, що працівниці, солдати і моряки з них виходили непогані.Працьовиті, не п’ють і повні робочого ентузіазму.
За народження дитини з вадами – розлука з дитиною, клеймо фашистки
Щоб ви не вирішили, що всі ці історії – перекази давнини глибокої, розповімо про звинувачення, яке і сьогодні не повністю знято. У 50х роках XX століття американські психологи припустили, що в аутизмі і шизофренії у дітей винні батьки, конкретніше, холодні матері. Найактивніше ідею підтримав дуже популярний і харизматичний вчений Бруно Беттельгейм. Він заснував у Чикаго заклад, куди поміщали на лікування дітей з вадами, і видав модну книгу, в якій порівнював матерів своїх пацієнтів з наглядачами концтабору. 30 років працювала його школа. А коли Беттельгейм покінчив із собою, раптово, з’ясувалося, що його біографія сумнівна, наукова кар’єра не цілком підтверджена, теорія ґрунтувалася на приватних випадках, а, головне, в школі практикувалися побої і знущання, і матерів він просто залякував.