В Україні планують масштабну реформу системи ліцензування діяльності підприємств. Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

"Ми вносимо законопроект про масштабне реформування взагалі всієї ліцензійної сфери", – сказав Нефьодов.

За його словами, пропонується скасувати застарілі ліцензії, передбачені не профільному, а галузевими законами.

"До сих пір ліцензується діяльність космічних компаній в нашій країні, що робить неможливим прихід в нашу країну таких компаній, як SpaceX або Blue Origin. … І досі залишаються комічні ліцензії, що залишилися ще з часів Радянського Союзу. Наприклад, продавати продукцію еротичного характеру можна тільки в спеціалізованих магазинах ", – зазначив чиновник.

Бізнес щодня стикається з проблемами ліцензування, вважає Нефьодов. Наприклад, покарання у вигляді анулювання ліцензії застосовується як за діяльність, яка несе загрозу життю, так і за несвоєчасну подачу інформації про зміну місця перебування.

"Ми хочемо змінити цю ситуацію, оскільки це довго і обтяжливо для бізнесу. Хочемо ввести нормальний механізм оскарження рішень ліцензійних органів, якщо підприємці вважають, що їх права порушені", – пояснив Нефьодов.

Він висловив надію, що Верховна Рада розгляне законопроект найближчим часом, так як він припускає чистку регуляторного поля і усунення розбіжностей між різними законодавчими актами.

Відзначимо, що раніше в Україні вирішили взятися за перевірки бізнесу і розробили нову концепцію, згідно з якою підприємствам, які продають товари або послуги, будуть присвоювати бали. За цим балам після визначать рівень ризику і частоту перевірок.