лнр

У «ЛНР» повного обміну паспортів не буде, видаватимуть тим, хто загубив свій документи або зараз знаходиться на території «ЛНР» без документів, але хоче стати громадянином республіки, – за інформацією місцевого проросійського військового оглядача Бориса Рожина.

Рожина цитують проросійські активісти у соціальній мережі, повідомляє Корупція.інфо.

«В ЛНР після травневих свят через органи місцевого МВС почнуть видавати паспорти Луганської Народної Республіки, причому видаватимуть хитро. Повного обміну паспортів не буде, видаватимуть тим, хто загубив свій документи або зараз знаходиться на території ЛНР без документів, але хоче стати громадянином республіки», – заявив Рожин.

За його словами, нові паспорти «ЛНР» замість українського паспорта, будуть отримувати молоді люди з 16 років. Для молоді паспорти будуть безкоштовні. Решта при отриманні паспорта повинні платити мито – 245 гривень за новий паспорт або приблизно 500 рублів за місцевим курсом.

«В принципі терпимо».

«Повна заміна паспортів у всього населення на даний момент не передбачена, але по факту, отримати паспорт може будь-який бажаючий за фактом заяви про втрату українського паспорта (фактичної або фіктивної). По суті, даний механізм забезпечує повзучу паспортизацію населення ЛНР з поступовим зменшенням числа громадян колишньої України на території республіки», – додає військовий оглядач.

На його думку, за основу взято абхазо-осетинський варіант з повзучої паспортизації, без гучної разової акції по заміні всіх паспортів. 

«Тим більше якщо згадати Крим, з його масовим обміном паспортів вилилася в багатомісячну епопею з чергами, то в Новоросії, по ідеї, з цим все буде ще гірше. Тому цілком зрозуміло, чому обрано такий компромісний варіант. За фактом, вибір про те, який паспорт буде засвідчувати особу – паспорт України або паспорт ЛНР, довіряється громадянам республіки. За фактом, з кожним новим паспортом ЛНР який будуть отримувати громадяни республіки, зв'язки Донбасу з Україною будуть продовжувати обриватися», – цитують Рожина у соцмережі.

Раніше «міністр» внутрішній справ «ЛНР» Ігор Корнет показав бланк нового паспорта громадянина так званої «молодої республіки».