Нові правила оформлення ДТП, які ввело своїм наказом Міністерство внутрішніх справ, надають недобросовісним співробітникам поліції великі можливості для зловживань, передає Корупція.Інфо

Про це розповів у ефірі ObozTV автоюрист Денис Конюшко, оцінюючи норму, згідно з якою поліцейські більше не зобов'язані фіксувати відмову учасника ДТП підписувати протокол у присутності двох свідків.Элитная сумочка для дорогих женщин, которая всегда будет в моде

Популярне: "Можна піднімати мінімальну зарплату вже сьогодні!": Рева озвучив нечувану суму

Конюшко назвав таке нововведення "абсолютним абсурдом".

"Я не розумію, навіщо було скасовувати свідків. Зараз, якщо сталося ДТП, відмова водія від підписання протоколу має бути підтверджена двома свідками. Але в даному випадку виходить, що недобросовісні представники поліції можуть скласти протокол як їм заманеться, і навіть не давати адмінпротокол особі , яка притягається до адміністративної відповідальності – просто поставити позначку, що людина відмовилася від підписання протоколу", – пояснив юрист.

"Якщо не буде повного відеозапису оформлення місця пригоди, людина ніяк не зможе довести, що вона не відмовлялася від підписання даного протоколу. В майбутньому буде набагато складніше довести свою правоту в даному ДТП, оскільки буде зафіксовано, що він відмовився від підписання протоколу, тож фактично був з ним згоден", – зазначив експерт.

Нагадаємо, в Україні з 12 червня по-новому почали оформляти ДТП і порушення ПДР. Згідно з наказом МВС, розширено права як патрульних поліцейських, так і водіїв та інших учасників руху – велосипедистів, пішоходів.