Народні депутати Верховної Ради вимагають від генерального прокурора Ірини Венедіктової порушити кримінальну справу проти Олександра Лукашенка за фактом визнання незаконних збройних угруповань з окупованих територій Донбасу.

Про це депутатка від фракції “Голос” Юлія Клименко повідомила білоруській службі Радіо Свобода.

“Ми звернулися в Генеральну прокуратуру з приводу фактів злочинів, зокрема (затриманого журналіста Романа. – Ред.) Протасевича, коли Лукашенко фактично визнав так звані “ЛНР” і “ДНР” законними режимами і дозволив слідчі дії квазіспецслужб цих суб’єктів. Це визнання окупаційних режимів, і ми категорично проти такого кроку”, – сказала вона.

Депутатка переконана, що Лукашенко “має нести відповідальність відповідно до міжнародного права як за злочини проти власного народу, так і за визнання окупаційних режимів” на території України.

За її словами, звернення підтримали не тільки представники міжфракційного об’єднання “За демократичну Білорусь”, але і депутати інших фракцій, за винятком “Опозиційної платформи – За життя”, які вважають Олександра Лукашенка чинним президентом сусідньої країни.

Разом з тим, відповідаючи на питання в інтерв’ю TUT.BY про колишнього редактора опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича, білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська сказала, що режим Лукашенка використовує його “як трофей”.

“Я ніяк не оцінюю зміст його інтерв’ю. Тому що все, і особливо білоруси, розуміють, під яким тиском це все було, говорилося. І вони використовують зараз Романа, мені здається, як трофей, мовляв, ось, подивіться, він думку поміняв. Але режим настільки давно втратив зв’язок з реальністю, з білорусами, що їм не вдалося. Роман каже якісь такі речі, що у нього все добре, що на нього ніхто не тисне, але ми-то всі знаємо, що там відбувається насправді. Ми не повинні навіть обговорювати те, що він говорить”, – зауважила Тихановська.