“Лукашенко йде дорогою Януковича”, – таку думку висловила Головний редактор інтернет-видання “ГОРДОН” Олеся Бацман.

“Учора сказала це у студії у Василя Голованова. Сьогодні тільки зміцнилася в цій думці. Лукашенко йде дорогою Януковича. Для тих, хто уважно дивився його інтерв’ю Гордону, було видно, як він акцентував на те, що ніколи не повторить долю українського президента і не втече. З усіх лідерів різних країн Лукашенко, свідомо чи ні, уже тоді приміряв на себе біографію саме Януковича. І зараз він робить його ж фатальні помилки.

Як Янукович своїм побиттям студентів дістав справжній масовий Майдан, так само сьогодні Лукашенко звірствами своїх силовиків спровокував найширші верстви білорусів виходити на протести і страйки. Умовно кажучи, якщо відразу після виборів на вулиці хлинула активна молодь, то сьогодні своєю жорстокістю Лукашенко змусив вийти їхніх батьків. Можливо, до цього їх не цікавила політика. Вони дозволяли і прощали йому 26 років його авторитарного управління, але вони не пробачать тортури і приниження своїх дітей та онуків.”

Водночас, варто зазначити, що штаб опозиційного білоруського політика Віктора Бабарико підтримав вимоги Світлани Тихановської і заявив, що президент Олександр Лукашенко повинен піти у відставку.

Проце відомо з заява глави штабу Марії Колесникової

Дослівно: “Ми повністю підтримуємо програму Світлани Тіхановском. Один з ключових пунктів її програми – проведення нових чесних і відкритих виборів. Згідно з численними свідченнями і фіксацією, Світлана Тихановська здобула перемогу на виборах 9 серпня.

Колишній президент повинен подати у відставку.

Негайно повинні бути звільнені всі політичні в’язні, а також затримані на мирних акціях і акціях протесту. Всім має бути виплачено компенсацію.

Негайно має бути припинено застосування фізичної сили і затримань.

Всі, хто застосовував насильство до демонстрантів і просто перехожим на вулицях, в автозаках, і згодом в РУВС і СІЗО повинні понести відповідальність, відповідно до закону Республіки Білорусь.

Всі члени виборчих комісій, причетні до фальсифікації на виборах, повинні бути покликані до відповідальності, відповідно до закону Республіки Білорусь”.

Колесникова також підтримала створення координаційної ради для забезпечення трансферу влади і закликала не зупиняти страйки робочих.

Нагадаємо, що у п’ятницю опозиційний білоруський політик Світлана Тихановська, яка виїхала в Литву, закликала провести в усіх містах Білорусі в ці вихідні мирні мітинги, щоб зупинити насильство.

Також вона заявила, що ініціює створення координаційної ради для трансферу влади в Білорусі.