Президент Білорусі Олександр Лукашенко засмучений тим, що до Мінська так і не приїхали генеральні прокурори України і Росії для обговорення питання екстрадиції заарештованих російських найманців з ПВК “Вагнер”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив, що генпрокурори Росії і України не приїхали до Мінська, щоб розібратися з ситуацією з затриманими бойовиками ПВК Вагнера.

“Їм наплювати на цих хлопців”.

Нагадаємо 6 серпня Лукашенко доручив запросити в Білорусь генеральних прокурорів Росії і України для участі в розгляді в ситуації із затриманими бойовиками. Про це президент Білорусі заявив на нараді щодо забезпечення безпеки виборчої кампанії.

Згадавши розмову із Зеленським, Лукашенко сказав:

«Моя позиція була однозначною: у нас є білоруські закони, правопорушення вони здійснювали на території Білорусі. Все те, що у нас сьогодні в Слідчому комітеті виявлено, ми знаємо».

Назвавши проблему «серйозною», білоруський президент додав:

«Покладіть втрьох (генеральні прокурори трьох країн, – Авт) перед собою міжнародні договори і угоди з Російською Федерацією і Україною, а також ті, які ми підписали в багатосторонньому плані, наші закони. Голова Слідчого комітету вам доповість разом з Комітетом держбезпеки і оперативну інформацію, і інформацію слідчих: ось документи, інформація – на стіл. втрьох вирішите».

В той же день в Офісі генерального прокурора України заявили, що відреагують на цю інформацію після отримання офіційного запрошення відвідати Білорусь для обговорення питання видачі затриманих в Білорусі бойовиків.

Тоді в ОГПУ відзначили:

“Реакція буде тільки після офіційного запрошення, поки Офіс генпрокурора його ще не отримав”.