Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська записала звернення до співробітників білоруських заводів, в якому подякувала їм за сміливість, з якою вони протистоять режиму.

Відео опублікував сьогодні, 14 жовтня, офіційний Telegram-канал опозиціонерки.

“Вас лякають тим, що будь-яка нова влада розпродасть заводи, що вас позбавлять зарплати і ви не зможете годувати свої сім’ї. Але вам не говорять, що довгі роки режим робив усе для того, щоб ви не отримували гідних зарплат “, – сказала лідер опозиції.

За її словами, провладні профспілки десятиліттями забирали гроші робочих, не представляючи їхні інтереси.

“У всіх вас забирають відсоток від зарплат. Але куди йдуть ці гроші? Все просто: на них режим захищає себе від вас. Ваша єдність лякає ваше керівництво і чиновників. Їм вигідно робити вигляд, що страйків немає “, – сказала Тихановська.

Крім того, Тихановська в ході онлайн-дзвінка поговорила з лідерами страйкомів Білорусії про найбільш ефективні способи проведення страйку на їх підприємствах.

Відзначається, що на зустрічі були присутні представники заводів МТЗ, МАЗ, ММЗ, МЗКТ, Гродноазот, Коммунмаш, МЕТЗ імені Козлова.

Як відомо, Світлана Тихановська поставила ультиматум уряду Білорусії, заявивши, що 26 жовтня розпочнеться страйк всіх підприємств в країні, якщо вимоги опозиції не будуть виконані.

Влада, з одного боку, створюють видимість готовності до діалогу, з іншого – посилюють свою відповідь на протести. Експерти вважають, що у Тихановської відсутній інструмент впливу на протестний рух. Тим часом ситуація залежить не тільки від її впливу, а й від дій уряду.

Політолог Володимир Шаповалов пояснив, чому політик пішла на такий крок.

Ультиматум Тихановської продиктований згасанням протестної активності в Білорусії, вважає експерт. Вимоги, які висунула екс-кандидат в президенти, покликаний пожвавити опозиційну активність, переконаний Шаповалов.

За його словами, в ультиматумі Тихановської немає нічого нового. Опозиція неодноразово закликала до забастовок і блокувань доріг, нагадав експерт. “Вони намагаються реанімувати протест”, – пояснив Шаповалов.

Методи, які озвучені в ультиматумі Тихановської, не принесуть Білорусії нічого хорошого, впевнений він. Страйки і бойкот продажів завдадуть удар по економіці і знизять рівень життя громадян.

«Якщо Лукашенко зараз не піде на якісь поступки, то це може спровокувати подальші насильство з боку влади, яка демонструється неодноразово і є тому багато підтверджень, а це призведе до того, що будуть радикалізовуватися протести і будуть виникати історії, коли почнуть протестуючі спалювати будинки і автомобілі чиновників або співробітників органів влади.

Це вже відбувається, на жаль. Може трапитися така ситуація, коли зупинити протест радикальний буде вже неможливо, ніхто не зможе це зробити: ні Тихановська, ні хтось інший », – резюмує експерт.