Лукашенко програв ще один день. Тепер він змушений був воювати зі студентами та школярами старших класів.

У Мінську сталося те, що не сталося в Москві в 2019 р – студенти приєдналися до протесту. А студенти занадто симпатичні в своїй жадобі життя, щоб їх міг хтось перемогти.

Поки студенти в Мінську бігали від ОМОНу і якихось гоблінів без форми в масках, ззовні ситуація виглядала так, що Путін, Європа і США ділять Білорусь. Ззовні ніхто всерйоз не сприймає білоруський протест як суб’єкт, всі тільки розуміють, що Лукашенко не жилець. Він матеріал, завдання якого вимотати протест, щоб інші розділили цю здобич.

Про це пише Кирило Рогов – Російський політолог і журналіст.

Стало вже загальним місцем, що білоруський протест приречений, тому що у нього немає лідерів, які можуть сформулювати його вимоги. Але чи не помилка це? Лідерів немає тому, що вони уразливі. Їх можна купити, вбити, отруїти. Всі це знають. Але, може бути, правильніше зворотний алгоритм. Головне – вимоги, а лідери – це ті, хто їх розділяють. Тоді ці лідери стають по-справжньому сильні і невразливі.

Як повторити “тактику води” на рівні переговорів з владою? Як сформулювати ці вимоги, захистивши таким чином потенційних лідерів-переговорників? Це центральне питання. У той же час і для Білорусі, і для Росії ці вимоги здаються простими і очевидними. Ось наприклад.

Досить нас бити

Ніякі правоохоронці не повинні бити і заарештовувати людей тільки за те, що вони йдуть по вулиці і кричать щось, що не подобається диктатору. Правоохоронні органи можуть втручатися, якщо є реальне правопорушення. Не любити диктатора – це не злочин.

ОМОН і в Білорусі, і в Росії повинні бути розформовані як каральні підрозділи.

Фальсифікаторів на нари

Вибори – це і є головний прояв суверенітету. Ті, хто фальсифікує вибори, – узурпатори суверенітету: Лукашенко, Памфілова або завуч початкових класів. Якщо завуч знатиме, що може сісти за це, то Лукашенко і Памфілова не зможуть змусити її це зробити.

Геть царів

Не потрібні президенти, які вирішують тут все. Влада президентів повинна бути обмежена, тоді вони стануть людьми пристойнішими. Парламент повинен призначати прем’єра і контролювати призначення всіх правоохоронців. Не повинно бути однієї людини, яка вирішує все.

Суддів на мило

Судова система в Білорусі і Росії – це корпорація проданих і куплених чоловіків і жінок. Вони брешуть на кожному кроці і творять зло. Суд повинен бути судом і захищати людей і правду.

Ми самі

Органи влади регіонів повинні вибиратися самими регіонами. Без будь-якого втручання центру. І якщо раптом глава регіону запідозрений у чомусь, то його повноваження можуть бути припинені судом, але хто його заміщає, буде вирішувати сам регіон або його представницький орган, але ніяк не президент.