Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруська армія не брала участі у російській війні в Україні і не планує, бо якби Білорусь втрутилася, то це був би подарунок для Заходу, передає підконтрольний Лукашенку телеграм-канал “Пул першого”.

“Білоруська армія у спецоперації жодної участі не брала і брати не має наміру”.

Лукашенко стверджує, що Білорусь самотужки прикриває державний кордон від Бреста до Мозиря.

“Та гібридна війна, яка розгорнута проти Білорусі, особливо санкційна війна в економіці та фінансах – це надовго. Вони вчепилися залізобетонно. Про що ми сьогодні дві години із президентом Путіним говорили. Вони вчепилися і не відпустять, поки, як їм здається, з нами не розберуться. Ви ж зрозумієте. Вони штовхають нас у війну в Україні. Якби тільки ми втрутилися зараз у цей конфлікт, де на нас не чекають, – це був би для них подарунок”.

Водночас, за інформацією Пентагону, з початку військових дій Росія випустила в Україні 480 ракет, при цьому 70 з них – з території Білорусі, повідомило Міністерство оборони США (Пентагон).

У четвер, 3 березня, його представник на брифінгу у Вашингтоні розповів, що з початку військових дій, тобто з 24 лютого Росія випустила 480 ракет. 230 із них було запущено з мобільних пускових установок, які ворог доставив в Україну, ще 160 ракет запустили безпосередньо з території Росії, 70 – з Білорусі та 10 – з кораблів російського флоту в Чорному морі.

З початку агресії Росії в Україні, самопроголошений президент Білорусі відверто лицемірить.

Як пише Телеграм-канал Цинік, Лукашенко добре відчуває кон’юнктуру та волає про те, що його хочуть вплутати у конфлікт, а він у нього вплутуватися не хоче. Але його всіма силами в нього затягує. А він не піддається.

Ми зрозуміли, кому це було адресовано. І ми зрозуміли реальне зведення на фронті – при легкій перемозі Лукашенко б очолив колону на танку, як і обіцяв, а не на лижах катався б перші дні, намагаючись продемонструвати, що він взагалі нічого не знає про ситуацію, коли з його території почали атакувати Україну якісь варвари.

А зараз він зрозумів, що свою позицію “над сутичкою” та “заручника Путіна” він зможе вигідно продати на Заході у разі, якщо мир буде підписаний у Мінську знову.

Попри свої заяви про неучасть у цій війні, першого березня Невизнаний Заходом Олександр Лукашенко заявив про посилення західного кордону країни п’ятьма додатковими батальйонами.

“Міністр оборони доповів мені про готовність до прикриття західного кордону ще п’ятьма батальйонами”, – заявив Лукашенко, слова якого наводить пресслужба глави держави.

Він переконує, що у Білорусі приведено в готовність засоби ППО, щоб не допустити ударів у спину російським військам.

“По-іншому ми не можемо. Ми постійно чекаємо на провокації від західних партнерів. То в політиці, то в економіці, то у військовій сфері”, – зазначив Лукашенко.

Диктатор також сказав, що Білорусь посилює південний кордон та розгортає там додаткові батальйонні групи.

“Наші генерали вжили превентивних заходів і замість п’яти батальйонних тактичних груп ми розвертаємо десять. Завтра-післязавтра по одному, по два ми до десяти нарощуватимемо зусилля на південному кордоні”, – заявив Лукашенко, слова якого наводить держагентство “БілТА”.

До того ж, Олександр Григорович розповідав про появу інформації, що з боку української території можуть бути спроби проникнення до Білорусі диверсійних груп.