Мобілізовані російські війська можуть спробувати наступати з боку Білорусі на Київ та Чернігів. Адже російський диктатор Володимир Путін страшенно хоче повторити наступ на українську столицю.

Водночас Путін розуміє, що мобілізовані – це не професійні війська. Про це радник Офісу президента України Олексій Арестович розповів у розмові з російським опозиціонером, юристом та адвокатом Марком Фейгіним.

Так, Арестович прокоментував інформацію про те, що Білорусь готується до приймання російських озброєнь, військової техніки та особового складу.

“Вона ймовірна, при чому ймовірна з таким хорошим коефіцієнтом тієї самої ймовірності. Тобто можливо, що під Гомелем вони знову зберуться, спробують там щось зобразити на Чернігів і Київ”, – сказав радник ОП.

Ми розуміємо, що якщо ми за місяць перемололи суперпрофесійні частини, що буде з мобілізованими, – зауважив Арестович.

Якщо російські війська спробують знову вторгнутися до України з боку Білорусі, то дозволу на це у самопроголошеного президента Олександра Лукашенка вони не запитуватимуть.

Радник ОП натякнув, що ЗСУ вживуть заходів ще до того моменту, як російські війська перетнуть білорусько-український кордон.

Лукашенко нікуди не подінеться. Якщо російські війська зайдуть, вони зайдуть без запитань. Запитання – чи підуть вони, знаючи, що їх очікує тут. Друге – що буде з ними, коли вони спробують перейти кордон. А за моїми відчуттями, цього разу ми сентиментувати не будемо. Я маю на увазі – не коли вони перетнуть кордон, а до того, як вони перетнуть кордон. Чекати на чергову Бучу ніхто вже не буде, – наголосив Арестович.

Загроза наступу з білорусі не надто висока. Однак, якщо вони таки ризикнуть напасти з півночі, то отримають багато серйозних проблем.

Варто зазначити, що Лукашенко, можливо й, погодився вступити у війну проти України. Навіть, якщо він дійсно мобілізує 100 тисяч білорусів, загроза буде меншою, ніж у лютому. Адже ЗСУ надійно укріпили кордони Півночі України.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Павло Нарожний. Він прокоментував слова білоруського опозиціонера Павла Латушка, який заявив, що лукашенко нібито погодився розгорнути на території країни 120 тисяч окупантів та готується мобілізувати 100 тисяч білорусів.

Зараз на Півночі розташована значна кількість українських військ, яка однозначно чинитиме жорсткий спротив окупантам. Там обладнали нові укріплені позиції. Тому історія лютого – березня, коли росіяни досить швидко просунулися до Києва, не повториться.

І не варто забувати, що зараз на тій ж Чернігівщині саме болото та річки. Окупанти дуже швидко загрузнуть.

Думаю, що не буде повторення історії лютого – березня, коли вони як ніж в масло дійшли до Києва. Зараз інша ситуація. Багато знищених мостів, укріплень. Багато військ є на тому напрямку. Думаю, що це малоймовірний сценарій, – зазначив Нарожний.

Але розслаблятися не потрібно.

З іншого боку, не варто займатися “шапкозакиданням”. Однак потрібно об’єктивно оцінювати можливості ворогів.

Як зазначив Нарожний, щоб утримувати угруповання в 120 тисяч осіб, потрібно величезну кількість боєприпасів, техніки та нормальну логістику. Крім того, не варто забувати про якість підготовки особового складу.

В них вже величезні проблеми з боєприпасами тощо. Не думаю, що ці 120 тисяч за 1 – 2 тижні, поки їх розгортатимуть, зможуть пройти якесь навчання. Звісно, не хочу займатися “шапкозакиданням”. Так, загроза існує, але не така серйозна, як була в лютому, – вважає Нарожний.