Президент Литви Гітанас Науседа закликав НАТО звернути увагу на роль білорусі у війні, яку росія веде проти України, а також на небезпеку вторгнення до країн Балтії з території білорусі.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на інтерв’ю литовського лідера телеканалу «Настоящее время».

«Зараз на території білорусі знаходяться російські солдати, які готові вирушити до зон бойових дій в Україну. Але їх можуть відправити і до західного кордону. Нам потрібно про це думати. І саме тому ми звернулися до генерального секретаря НАТО та комітетів Альянсу з проханням приділити більшу увагу фактору білорусі у цій війні», – сказав Науседа.

При цьому він наголосив на очевидності того факту, що білорусь бере участь у війні проти України. «білорусь перебуває в повному розпорядженні росії для пересування військових у будь-які регіони – на захід чи південь», – підкреслив глава Литви.

Говорячи про падіння ракет на території Польщі, Науседа назвав цей інцидент прямим наслідком війни та не виключив, що подібне може трапитися і з Литвою через те, що вона має 600 км спільного кордону з Білоруссю.

“Досі ми стикалися тільки з гібридними атаками – я говорю насамперед про нелегальних мігрантів. Ми побудували загородження, і зараз, так чи інакше, кордон закритий. Але, зрозуміло, ніяке загородження нам не допоможе, якщо полетять ракети”, – сказав президент Литви.