Аналітики інститут Лансінга повідомляють, що Владімір Путін віддав наказ ліквідувати Алєксандра Лукашенка. Кремлівський диктатор має на меті захопити контроль над Білоруссю і дати наказ армії країни вступити у війну проти нас.

Військовий експерт наголошує, смерть Владіміра Макея говорить про те, що вже включилися спецслужби. “Будь-яке міністерство закордонних справ – це за великим рахунком резиденція комітету держбезпеки ще з Радянського Союзу, тим більше, що в Білорусі це так і є”, – відзначає Світан. Звичайно, додає він, є певні течії, пов’язані з тим, що зараз відбувається і в ОДКБ, і в Білорусі.

Я думаю, що смерть Макея – це перший дзвіночок по Лукашенку. Можливо, в такій підготовці є частка правди. Чи це може бути інформаційна кампанія, спрямована на самого Лукашенка, щоб він уже точно ходив рівним строєм по плацу туди, куди скаже командувач російської армії, – припускає військовий експерт.

За словами Світана, усунення Лукашенка може зняти питання щодо державності Білорусі як такої. Сама система державної влади в країні побудована так, що відсутність президента, нехай навіть нелегітимного, говорить про відсутність усієї державності цієї території. Тому Кремль може ввести її у правове поле російської конституції, акцентує військовий експерт, як це було з Кримом, Донецьком, Луганськом, Херсоном та частиною Запоріжжя.

Швидше за все, зараз триває підготовка саме до такого руху – введенню Білорусі до складу Росії. Тут Лукашенко може заважати, адже це вже непотрібний функціонал для російської конституції. Його можуть справді прибрати, – переконаний Роман Світан.

Ранше вже зазначалось, що Кремль планує надати сфабриковані докази “причетності України та Польщі під керівництвом розвідки НАТО” до вбивства Лукашенка, навіть якщо замах буде невдалим. Формально і, як розраховує Путін, це стане приводом для втягнення білоруських військ у війну проти України.