Олександр Лукашенко заявив, що війна росії в Україні «затягнулася». Хоча зазначив, що недостатньо знайомий із ходом військових дій.

Таку заяву білоруський диктатор зробив під час інтерв’ю Associated Press.

«Але я не настільки занурений у цю проблему, щоби сказати, за планом у них там йде, у росіян, як вони кажуть, або як я це відчуваю. Я ще раз це наголошую: я це відчуваю так, що ця операція затягнулася», – висловив Лукашенко свою думку.

Він заявив, що Білорусь нібито «все робила та робить, щоб цієї війни не було». Лукашенко також заявив щодо того, як бойові дії в Україні можна зупинити протягом тижня: «Якщо тільки Джо Байден скаже: «Всі, мужики, повоювали, по-російськи кажучи, морду один одному набили – давайте припиняйте. Війна нікому не потрібна, вона невигідна», – упродовж тижня все припиниться».

Але застосування ядерної зброї у разі затягування військових дій в Україні Лукашенко вважає «абсолютно неприпустимим» Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає неприпустимим застосування ядерної зброї, але не може сказати, чи має Росія такі плани.

“Абсолютно вважаю, що застосування ядерної зброї неприпустиме, ще й тому, що це поруч із нами. Не зовсім тут, але не за океаном, як Сполучені Штати. Неприпустимо взагалі… що нашу земну кулю з орбіти може зірвати і ми полетимо невідомо куди. Застосування ядерної зброї є неприпустимим. Чи може Росія, чи не може – це вам треба поставити керівництву Росії це питання”.

Як повідомлялося, у Збройних силах Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Білоруські війська у рамках сезонних норм проводять навчання. На цьому фоні держава-окупантка Російська Федерація спробує роздмухати загрозу для України, повідомляє Міністерство оборони Великобританії.

Проте британська розвідка не вважає, що раптові навчання в Білорусі загрожують її сусідам, але РФ може використати їх, щоб утримати українських військових на півночі. Повідомляється, що білоруські сухопутні війська переміщуються з гарнізонів у поля для навчань, проте це відповідає сезонним нормам. Адже Білорусь у травні входить у кульмінацію свого циклу зимових навчань.

“Росія, ймовірно, намагатиметься роздмухати загрозу, яку представляють Україні ці навчання, щоб утримати українські сили на півночі, не даючи їм брати участь у битві за Донбас”, – йдеться у щоденному огляді Міноборони Британії.

“Поки не очікується відхилення від нормальної діяльності, що може становити загрозу для союзників та партнерів”, – зазначають у британській розвідці.

Білоруський разом із російським диктатором Володимиром Путіним планували бойові дії на території України, але після завершення війни Лукашенко намагатиметься «зіскочити» та обдурити Україну, як 20 років обманював європейських політиків, – вважає головний редактор Єврорадіо Павло Свердлов.

В інтерв’ю Радіо НВ Свердлов розповів більше про ситуацію та настрої у Білорусі. Є повідомлення про те, що на території Білорусі зараз відключають інтернет, щоб неможливо було відслідковувати та повідомляти про військову активність, переміщення російських військ. Що вам відомо? Яка ситуація зараз?

— Ці відключення інтернету, зважаючи на все, є, але вони мають локальний характер.

Ті білоруси, які стежать за переміщеннями військ, все одно фіксують і коли інтернет з’явиться, відправлять. А якщо щось термінове, як запуск ракет, то ми з 2020 року, коли інтернет відключили по всій країні, навчилися дзвонити один одному, ставити VPN. Тому для звітності вони можуть вдати, що блокують інтернет, але інтернет у Білорусі вже не заблокуєш — інформація все одно прорветься.