Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що для Росії сьогодні найбільш слушний період, щоб змусити президента Олександра Лукашенка погодитися на “вливання” Білорусі в союзну державу на пару з РФ. Поглинання Білорусі Росією є тією ціною, яку заплатить Лукашенко за підтримку Москвою під час повстання білоруського народу.

 

Про це Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю Радіо Свобода. Міністр повідомив, що рік тому Росія проявила активність у питанні схиляння Лукашенка до створення Союзної держави, до якої увійдуть РФ і Білорусь, нібито не втрачаючи свою незалежність. Однак президент Лукашенко вирішив почекати з таким союзом.

“Все йшло добре, Путін з Лукашенком постійно зустрічалися. Але у вирішальний момент Лукашенко вдарив по гальмах. І мені важко уявити кращий момент для Росії, ніж зараз, для того, щоб знову натиснути на газ і відправитися вперед на великій швидкості.

І вже, ми знаємо, з Мінська до нас доносяться такі бравурні слова прем’єр-міністра Росії про те, що супер прогрес, все чудово, рухаємося вперед дуже швидко”, повідомив Кулеба, зазначивши, що вливання Білорусі в союзну державу — це ціна, яку платить Лукашенко за підтримку Росії.

Щодо заяв президентом Лукашенком про вплив України на настрої народу в Білорусі міністр Кулеба повідомив, що тут чітко вбачається пропаганда, організована за російськими шаблонами. “Хто посилає пропагандистів працювати на білоруському телебаченні, щоб там дивилися “правильні” новини? Не Україна.

Хто заявляє, що сформований резерв силовиків, які готові в будь-який момент приїхати в Білорусь і “допомогти” утримати “порядок”? Не Україна. Це те, що публічно на поверхні знаходиться. Все це робить Російська Федерація”, – зазначив Кулеба.

Раніше Кулеба повідомляв, що ситуація в Білорусі, пов’язана з масовими протестами людей проти чергової президентської каденції Олександра Лукашенка, може обернутися ослабленням країни перед російською агресією. У разі втручання РФ до влади може прийти людина, підконтрольна Кремлю, що створить додаткову загрозу для України вже з боку кордону з Білоруссю.

“Білоруське суспільство не сприймає результатів виборів. Не вважає їх справедливими та чесними. Для нас це головний індикатор. По-друге, насильство правоохоронців щодо протестувальників неприпустимо.

Третій фактор, який впливає на нашу оцінку подій, — повинні мислити на крок, а краще на два вперед. Куди приведуть події в Білорусі з точки зору нашої безпеки. Перш за все, мова про потенційне зміцнення позицій Росії в Білорусі”, – підкреслив Кулеба.

Так само міністр розповів про негативний сценарій, за яким може піти результат протестів в Білорусі. Якщо мова йде про результат, який може загрожувати безпеці України, то в цьому випадку, за словами глави МЗС, небезпека одна – поглинання Росією Республіки Білорусь і створення нової загрози з боку північних кордонів України.

“Мова йде, перш за все, про те, щоб українсько-білоруський кордон не перетворився на зону уразливості. Це може статися за умови вливання Білорусі в Росію в рамках Союзної держави. У разі приходу там до влади людини, яка буде повністю підконтрольна Кремлю. Або якщо Лукашенко збереже владу, але стане настільки ослабленим, що не зможе говорити Росії “ні”. Наприклад, в питанні вагнерівців він почув Москву, а не Київ”, – заявив Кулеба.