Під час ядерних навчань у Росії до Путіна може приєднатися Лукашенко. Речника російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Путін і Лукашенко вирішуватимуть це самі.

Президент країни-агресорки Володимир Путін перебуватиме у ситуаційному центрі Міноборони РФ під час чергових навчань у Росії. Ймовірно, до нього приєднається і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Про це повідомляє російський “Інтерфакс” з посиланням на речника Путіна Дмитра Пєскова.

Так, коментуючи заяву Лукашенка про те, що він планує разом із Путіним відвідати військові навчання, Пєскова заявив, що Путін і Лукашенко вирішуватимуть це самі.

“Якщо вони вирішать там бути разом, значить вони там будуть разом. Але це залежатиме від рішення глав держав”, — сказав Пєсков.

За його словами, такі навчання “не викликають в інших країнах жодних побоювань”, адже, мовляв, про них Росія попереджає заздалегідь.

“Вчення і навчальні запуски балістичних ракет – це досить регулярний тренувальний процес. Йому передує ціла серія повідомлень різних країн різними каналами, все це чітко регулюється, і ні в кого це не викликає жодних питань і побоювань”, — заявив Пєсков.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 18 лютого розпочали переговори у Кремлі. Це їхня перша очна зустріч цього року, попереднього разу вони бачилися в Санкт-Петербурзі минулого грудня. 

Зазначається, що зустріч відбувається без додаткових ковідних обмежень. Так, між президентами немає соціальної дистанції в кілька метрів, якої Путін дотримувався на переговорах із деякими іншими главами держав, зокрема канцлером ФРН Олафом Шольцем та президентом Франції Еммануелем Макроном. 

Перед початком переговорів президенти обмінялися рукостисканнями, після чого розмістилися в кріслах біля каміна на невеликій відстані один від одного.

“На порядку денному – подальший розвиток російсько-білоруських відносин стратегічного партнерства та союзництва, актуальні проблеми європейської безпеки та забезпечення національних інтересів двох країн, протистояння західним санкціям, проведення спільних військових навчань та інші теми”, – повідомляє агенція.